СВІТ

Білий дім: Ми не прагнемо до перезавантаження відносин із Росією, ми готові до того, що вони будуть викликом

США усвідомлюють, що нові санкції проти Росії не вирішать усіх проблем, заявила прессекретарка Білого дому Джен Дженніфер Псакі. Про це вона сказала 2 березня на брифінгу, стенограму якого опублікував Білий дім.

«Це не мало стати чарівним засобом або кінцем складних відносин із Росією… Ми очікуємо, що ці відносини будуть і далі залишатися викликом. Ми до цього готові. І ми не прагнемо ні до перезавантаження наших відносин із Росією, ні до ескалації», – сказала вона.

Дженніфер Псакі підкреслила, що США хотіли оголосити про санкції у строки, узгоджені з Євросоюзом, але залишають за собою право вжити будь-які додаткові дії. Процес розгляду низки кроків, що стосуються «поведінки росіян, яка викликає стурбованість», усе ще триває.

Вона також нагадала, що тон і тип відносин, які президент Джо Байден має намір підтримувати з президентом РФ Володимиром Путіним, дуже відрізнятимуться від попередньої адміністрації.

2 лютого ЄС ввів санкції проти чотирьох російських урядовців: генерального прокурора Росії Ігоря Краснова, глави Слідчого комітету Олександра Бастрикіна, голови Федеральної служби виконання покарань Олександра Калашникова і глави Нацгвардії Віктора Золотова.

Слідом за ЄС санкції ввели і США. Крім Краснова й Калашникова, під них потрапили директор ФСБ Олександр Бортников, глава управління Кремля із внутрішньої політики Андрій Ярін, перший заступник глави адміністрації президента Сергій Кирієнко та двоє заступників міністра оборони.

Санкції в ЄС і США пояснюють ситуацією з отруєнням і переслідуванням російського опозиціонера Олексія Навального.

У МЗС РФ заявили, що Білий дім «намагається культивувати образ зовнішнього ворога» і довів двосторонні відносини «до точки повного замерзання», а також пообіцяли відповісти на санкції, не обов’язково симетрично.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»