ПОЛІТИКА

Чотири літаки, проти яких запровадили санкції, вилетіли з України до рішення РНБО — Державіаслужба

Чотири літаки, проти яких Україна ввела санкції в лютому, ще до засідання РНБО й оприлюднення рішення про застосування обмежень покинули територію країни. Про це в Державіаслужбі повідомили «Радіо Свобода» 3 березня.

У відповіді йдеться, що, за рішенням РНБО, літакам із державними і реєстраційними знаками T7-GEM, T7-BRG, T7-ABC, T7-CIF, T7-GLT строком на три роки заборонено видавати й анульовано вже наявні дозволи та плани на виконання польотів.

«Радіо Свобода» зазначає, що літак T7-BRG офіційно належить Gold Natural Group Limited – компанії, яка опинилася під санкціями. Він 29 січня вилетів з України за маршрутом Київ – Аліканте (Іспанія), повідомили в Державіаслужбі. Це, найімовірніше, літак, яким користувався нардеп від «Опозиційної платформи – За життя» Тарас Козак, зазначали «Схеми».

Борт T7-ABC зареєстровано на компанію Klodius Investments Limited, яка належить дружині глави «Київміськбуду» Ігоря Кушніра Оксані. Фірма теж потрапила під санкції, Кушнір вважає, що помилково. Цей літак вилетів за межі України 14 лютого за маршрутом Київ – Цюріх (Швейцарія).

Ці два повітряні судна вилетіли з «Жулян».

Літак T7-CIF належить компанії Sandgate Commerce ltd екснардепа та бізнесмена Віталія Хомутинніка, яка потрапила під санкції. Він називав непорозумінням застосування обмежень проти компанії. Цей борт теж вилетів з України 14 лютого – із «Борисполя» до Відня (Австрія).

Борт T7-GLT зареєстровано на Whpa Avia Ltd. Як зазначає «Радіо Свобода», підтвердженої інформації про власника компанії немає. Літак вилетів за межі України 25 січня з Києва (аеропорт «Жуляни») у Вільнюс.

Інформації про подальше пересування літаків Державіаслужба не має. Про перельоти та місцеперебування T7-GEM у відомстві не повідомили.

19 лютого РНБО вирішила ввести санкції проти 19 юридичних осіб та вісьмох фізосіб: п’ятьох громадян Росії (за даними ЗМІ, це менеджери активів сім’ї Медведчука) і трьох українців – самого Медведчука, його дружини Оксани Марченко і Наталії Лавренюк, яку ЗМІ називали цивільною дружиною Козака. Обмеження вирішили застосувати до цих осіб на підставі розслідування СБУ за статтею про фінансування тероризму. Зеленський 19 лютого ввів у дію рішення РНБО.

Зокрема, за рекомендацією СБУ РНБО розширила введені раніше економічні санкції щодо власників авіакомпаній, які здійснюють польоти в Росію, і доповнила санкційний перелік ще п’ятьма компаніями.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»