ПОЛІТИКА

Глава Європейської ради Мішель: Особисто займуся тим, щоб прискорити постачання вакцин проти COVID-19 в Україну

Президент Європейської ради Шарль Мішель заявив, що особисто займеться прискоренням постачання вакцин проти COVID-19 в Україну. Про це він сказав 3 березня на спільному брифінгу з президентом України Володимиром Зеленським, який у Facebook транслював Офіс президента.

«Євросоюз уже передав €190 млн Україні на боротьбу із COVID-19, а також €1,2 млрд макрофінансової допомоги. І ми допомагаємо Україні отримати доступ до вакцин проти COVID-19. COVAX, яку підтримує ЄС, розподілила значну кількість вакцин Україні, і я особисто буду займатися тим, щоб пришвидшити постачання», – пообіцяв Мішель.

Він також зазначив, що під час свого візиту в Україну відвідав один із центрів вакцинації.

https://www.facebook.com/president.gov.ua/videos/1107544236381557/

COVAX – це глобальний механізм щодо забезпечення доступності вакцин проти COVID-19. Як повідомляють на сайті ООН, ЮНІСЕФ очолює процес закупівель і постачання вакцин проти коронавірусу. У межах цієї ініціативи 2021 року планують доправити по всьому світу 2 млрд доз вакцин.

Постачання вакцин у межах COVAX уже почалося. Минулого тижня Гана першою у світі отримала вакцини через цей механізм. Крім того, у межах COVAX препарати проти коронавірусу вже доправили в Індію й Кот-д’Івуар.

Україна в межах COVAX безоплатно отримає 1,78 млн доз вакцини від AstraZeneca і 117 тис. доз вакцини від Pfizer.

23 лютого в Україну прибула перша партія вакцини проти коронавірусу. 500 тис. доз вакцини від Oxford/AstraZeneca (Covishield) доправили з Індії. Її почали розвозити регіонами України вранці 24 лютого.

Окрім цього, очікували, що до кінця лютого доправлять перші 700 тис. доз вакцини від китайської компанії Sinovac Biotech, але цього не сталося. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов сказав 1 березня, що вакцину мають доправити в Україну до 6 березня. Є також імовірність, що постачання китайської вакцини можуть перенести на початок квітня. Загалом у китайської компанії Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.

Україна також має отримати 15 млн доз вакцини компанії Novavax, постачання якої розпочнеться в липні.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»