ПОЛІТИКА

«Голос» надіслав у КСУ подання щодо призначення Шкарлета

Парламентська фракція «Голос» зібрала 46 підписів народних депутатів і надіслала до Конституційного Суду подання про визнання неконституційним призначення Сергія Шкарлета міністром освіти і науки України. Про це в коментарі «Радіо Свобода» повідомила секретарка комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, нардепка від «Голосу» Наталія Піпа.

Зокрема, під ініціативою підписалися 17 нардепів від «Голосу», 25 – від «Європейської солідарності», один депутат – від «Батьківщини», двоє позафракційних депутатів і один – від депутатської групи «За майбутнє».

«Голосів треба було 45. Є 46, більше не збираємо. Ми переслали поштою, чекаємо на підтвердження», – зазначила Піпа.

3 березня голова парламентської фракції «Голос» Ярослав Железняк повідомляв, що Державне бюро розслідувань України викликало чотирьох депутатів із фракції (окрім Залізняка – Інну Совсун, Наталію Піпу та Ольгу Стефанішину) на допит як свідків у справі про ймовірне кнопкодавство під час голосування за призначення Сергія Шкарлета міністром освіти.

У червні 2020 року Кабмін призначив Шкарлета заступником міністра – в.о. міністра освіти. Відразу після цього Шкарлета звинуватили у плагіаті кількох наукових робіт. Сам чиновник заперечував наявність некоректних запозичень у своїх роботах. Він заявив, що «не зобов’язаний посилатися на всі статті в інтернеті» і посилається «тільки на першоджерело».

17 грудня Рада призначила Шкарлета міністром освіти, незважаючи на рішення профільного комітету і протести представників освітянської та наукової спільноти. За проголосувало 226 народних депутатів за мінімально необхідних 226.

Таке призначення призвело до мітингів студентів і представників університетів, а в партії «Голос» 24 грудня заявили, що під час голосування були випадки кнопкодавства. 18 січня стало відомо, що Офіс генпрокурора відкрив кримінальне провадження за фактом імовірного неперсонального голосування.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»