ПОЛІТИКА

Гройсман про рік уряду Шмигаля: Божевільне зростання державних боргів і зниження реальних доходів українців

За рік прем’єрства Дениса Шмигаля Кабінет Міністрів повернув Україну в минуле, коли у держави зростали борги, а реальні доходи українців зменшувалися. Таку думку в ефірі телеканала «Україна 24» висловив лідер партії «Українська стратегія Гройсмана», колишній глава Кабміну Володимир Гройсман.

«Хотів би мати можливість сказати, що ситуація розвивається у правильному напрямі, але, на жаль, немає жодних підстав говорити так. Заручники цього – звичайні українці! Країна стала сильнішою, захищенішою? Ні! У нас щодо всіх позицій негативний показник. І це – відповідальність уряду України», – підкреслив Гройсман.

За його словами, виправдання падіння економічних показників пандемією коронавірусу – це неадекватна позиція. Він зазначив, що у 2014–2019 роках Україна зіткнулася з блокуванням 20% економіки через війну на Донбасі та необхідністю швидко переорієнтувати ринки збуту, і водночас економіка країни зростала.

«За часів нашого уряду ми зростали в капітальних інвестиціях – приблизно 600 млрд грн на рік. У 2020 році через COVID-19 показник падав – на 204 млрд грн. І це ступінь відповідальності уряду. Ми втратили 204 млрд грн капінвестицій. Це означає, що ми будемо робити менше речей (на цей показник). Що робить уряд? Каже про [кредитну] програму «5–7–9%». Видали за нею 21 млрд грн. Вони надали підтримку 10% тих, хто потребував підтримки», – сказав експрем’єр.

Він також сумнівається у прогнозах про зростання економіки України 2021 року.

«У мене душа болить! Ми повертаємося в минуле. Буде нарощування боргів, зниження темпів зростання доходів людей. Що відбувається в освіті, медицині, культурі, децентралізації, із тарифами – ніхто не може сказати», – резюмував Гройсман.

Шмигаль стверджує, що Україна м’якше від усіх європейських країн пройшла економічну кризу. За його словами, країна втратила лише 4,5% ВВП, а цього року зростання економіки України буде більше ніж 4,6%.

У січні Світовий банк поліпшив прогноз зростання ВВП України 2021 року. На думку аналітиків банку, 2021 року економіка України зросте на 3%, 2022-го – на 3,1%.

Шмигаль очікує, що економіка країни 2021 року зросте майже на 5%.

За оцінками Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, падіння ВВП України за підсумками I кварталу 2021 року може сягнути 3%.

Радник президента України з економічних питань Олег Устенко прогнозує, що 2021 року глобальна економіка поступово відновиться, що приведе до відновлення і стану України.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»