СВІТ

Канада схвалила і закупила вакцину Covishield

Канада 26 лютого схвалила вакцину проти коронавірусу Covishield та опублікувала на сайті уряду докладну інформацію про неї. Таку саму вакцину проти COVID-19 використовують зараз в Україні.

Reuters повідомляло, що 3 березня Канада має отримати 500 тис. доз Covishield.

На канадському урядовому порталі зазначено, що Covishield (виробляє Індійський інститут сироватки) і AstraZeneca COVID-19 VACCINE (виробляє AstraZeneca) – це рекомбінантні вакцини ChAdOx1-S, розроблені AstraZeneca й Оксфордським університетом.

МОЗ Канади вивчило інформацію про виробництво цих вакцин і дійшло висновку, що вони співвідносяться. Обидва препарати було зареєстровано тимчасовим указом 26 лютого.

Також тимчасовим указом у Канаді було раніше зареєстровано вакцини від Pfizer/BioNtech і Moderna. За даними Reuters, наразі Канада отримала приблизно 2,4 млн доз вакцин цих виробників.

Уряд Канади надає інформацію про Covishield для трьох категорій: пацієнтів, медиків і дослідників. Опубліковано звіти про дослідження вакцини.

У розділі для пацієнтів у доступній формі дають відповіді на найпоширеніші запитання. Наприклад, зазначено, що вакцина призначена для пацієнтів віком від 18 років і її не мають вводити тим, у кого тяжка алергія на будь-який інгредієнт (на сайті вказано перелік нелікарських інгредієнтів вакцини) або має симптоми, пов’язані з COVID-19.

Указано також перелік ознак, за яких необхідна консультація лікаря перед введенням вакцини (стосується алергіків, людей з імунодефіцитом, вагітних, які годують груддю, людей із проблемами дихання, людей із тяжкою інфекцією і високою температурою понад 38 °C, людей із проблемами з кровотечею або тих, які вживають ліки, що розріджують кров).

Підкреслюють, що ця векторна вакцина стимулює природний захист організму проти коронавірусу, водночас від неї не можна заразитися коронавірусом (у її основі лежить аденовірус). Як і будь-яка вакцина, Сovishield не може повністю захистити всіх, кому її введуть. Уряд Канади рекомендує дотримуватися запобіжних заходів навіть після введення двох доз.

Зазначено, що, як і будь-яка інша вакцина, Сovishield може викликати побічні ефекти у деяких пацієнтів. У клінічних дослідженнях більшість побічних ефектів була легкою або помірною і зникла протягом кількох днів.

На порталі вакцинації від українського МОЗ поки дано лише коротку довідку про цю вакцину.

Перша партія вакцини проти коронавірусу прибула в Україну 23 лютого. 500 тис. доз вакцини від Oxford/AstraZeneca (Covishield) привезли в аеропорт «Бориспіль» з Індії. Наступного дня, 24 лютого, в Україні стартувала вакцинація. Перше щеплення у країні зробили жителю Черкаської області, лікарю-реаніматологу Євгенові Горенку. 25 лютого щеплення почали робити в усіх областях.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безплатні щеплення зроблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовим операції Об’єднаних сил. До листопада також хочуть вакцинувати інших медиків, працівників сфер держбезпеки й освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.

Зараз в Україні зареєстровано дві вакцини – від Oxford/AstraZeneca (Covishield) та Pfizer/BioNTech.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»