ПОЛІТИКА

Княжицький: Імпорт російської електроенергії – це чистий колабораціонізм

Імпорт електроенергії з Росії та Білорусі має вигляд чистого колабораціонізму і прямого фінансування збройної агресії проти України, заявив народний депутат від «Європейської солідарності» Микола Княжицький в ефірі телеканала «Прямий».

«Ось зараз ми купуємо електроенергію [в Росії]. Звичайно, це чистий колабораціонізм. Тому що одні воюють на фронті, а інші торгують із тим, хто вбиває чиїхось дітей, наших же співгромадян, на фронті», – заявив нардеп.

1 лютого на сайті НЕК «Укренерго» з’явилася інформація, що Україна відновила імпорт електроенергії з Росії в обсязі 200 МВт-год. За даними «Інтерфакс-Україна», дві українські компанії дістали доступ до імпорту.

З 3 січня 2021 року Україна відновила закупівлю електроенергії в Білорусі з АЕС в місті Островець. У 2019 році народний депутат від «Європейської солідарності», член міжфракційного депутатського об’єднання «Енергетична незалежність і безпека України» Михайло Бондар заявляв, що за імпортом електроенергії з Білорусі можуть приховувати непряме постачання з Росії.

Перед цим Україна імпортувала електроенергію з РФ з осені 2019 року – після чотирирічної перерви. Це стало можливим внаслідок внесення правки в ухвалений 18 вересня 2019 року Закон України «Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії».

До березня 2020 року, коли знову ввели заборону, було імпортовано понад 1 млрд кВт-год, прямі збитки енергосистеми від такого постачання оцінюють у 3 млрд грн, писав «Мінпром». За розрахунками Міністерства енергетики та захисту довкілля України, держава витратила на ці закупівлі 5 млрд грн, писало hromadske.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»