ПОЛІТИКА

«Командир має бути першим». Голова Держприкордонслужби України зробив щеплення проти COVID-19

Голова Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко зробив перше щеплення проти COVID-19. Про це 3 березня повідомила пресслужба Держприкордонслужби України.

Він вакцинувався в 59-му військовому мобільному госпіталі в Сєверодонецьку Луганської області під час робочої поїздки в район проведення операції Об’єднаних сил. Дейнека вакцинували індійським препаратом Covishield від Oxford/AstraZeneca.

«Коли є сумніви, коли є вагання, командир має бути першим. Упевнений, що решта прикордонників побачить, що в цьому немає нічого страшного і краще вакцинуватися», – підкреслив голова відомства.

Дейнеко розповів, що ще не хворів на COVID-19. Тому для нього, як і для інших людей, ввести вакцину означає не захворіти.

«Хочу, щоб підлеглі розуміли, що я буду першим серед прикордонників. Якщо у мене не буде жодних побічних явищ, це буде свідчити про те, що і решта особового складу може спокійно вакцинуватися», – заявив він перед вакцинацією.

ВІДЕОВідео: Державна прикордонна служба України / YouTube

Перша партія вакцини проти коронавірусу прибула в Україну 23 лютого. 500 тис. доз вакцини від Oxford/AstraZeneca (Covishield) привезли в аеропорт «Бориспіль» з Індії. Наступного дня, 24 лютого, в Україні стартувала вакцинація. Перше щеплення у країні зробили жителю Черкаської області, лікарю-реаніматологу Євгенові Горенку. 25 лютого щеплення почали робити в усіх областях.

Видання «Главком» писало, що робити щеплення проти COVID-19 вакциною Covishield погоджується лише кожен третій-четвертий український медик. П’ятий президент України і нардеп від «Європейської солідарності», коментуючи цю ситуацію, заявляв, що лікарі не хочуть робити щеплення Covishield, тому що «гівно привезли».

Водночас препарат Covishield уже схвалили й у Канаді. МОЗ країни вивчило інформацію про виробництво цієї вакцини та другого препарату від AstraZeneca і дійшло висновку, що вони співвідносяться.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безплатні щеплення роблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовцям зі складу операції Об’єднаних сил. До листопада також хочуть вакцинувати інших медиків, працівників сфер держбезпеки й освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»