СВІТ

Кремль готує заходи у відповідь на санкції ЄС та США

Санкції Європейського союзу і США стосовно окремих російських громадян і організацій у Кремлі вважають втручанням у внутрішні справи РФ. Позицію російської влади 3 березня озвучив прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков, пише ТАСС.

За словами Пєскова, обмеження з боку ЄС та США «абсолютно неприйнятні», оскільки вони «шкодять і без того жалюгідним відносинам». Санкції проти РФ прессекретар Володимира Путіна назвав «втручанням у внутрішні справи Росії».

Ці рішення у Кремлі вважають «абсурдними» й такими, що «не мають ні ефекту, ні сенсу», додав Пєсков. За його словами, особи, проти яких запровадили санкції, «не їздять за кордон». Вони не мають права відкривати рахунки в іноземних банках або мати майно за кордоном, підкреслив прессекретар президента РФ. «Чого не скажеш стосовно деяких юридичних осіб із санкційного списку», – уточнив Пєсков.

Він заявив, що профільні відомства передадуть керівництву РФ проєкт відповідних санкцій, які «найкраще відповідатимуть російським інтересам».

2 березня мінфін США опублікував список громадян РФ і організацій, проти яких запровадили санкції через отруєння й переслідування опозиційного російського політика Олексія Навального. Під санкції потрапило семеро посадовців і три організації, зокрема директор Федеральної служби безпеки РФ (ФСБ) Олександр Бортников.

2 березня ЄС ввів санкції проти чотирьох російських посадовців: генерального прокурора Росії Ігоря Краснова, очільника Слідчого комітету Олександра Бастрикіна, голови Федеральної служби виконання покарань Олександра Калашникова і командувача Нацгвардії РФ Віктора Золотова.

Навальний повернувся в Росію з Німеччини 17 січня, де лікувався після отруєння бойовою речовиною класу «Новачок». Політик був у комі протягом 18 днів. Опозиціонер вважає замах на себе терористичним актом, організованим ФСБ за наказом президента РФ Володимира Путіна.

Відразу після повернення його затримали в аеропорту «Шереметьєво» у справі «Ів Роше» і заарештували на 30 діб (у межах справи йому дали умовний строк, і він мав реєструватися у слідчих, але не робив цього через лікування в Німеччині).

Симоновський суд Москви 2 лютого на виїзному засіданні в Мосміськсуді замінив Навальному умовний строк на реальний у справі «Ів Роше». З урахуванням часу, проведеного під домашнім арештом, політик пробуде в колонії загального режиму два роки і 6,5 місяця.

20 лютого російський суд відмовився виконувати рішення ЄСПЛ та звільнити Навального і визнав законним рішення про заміну політику умовного строку на реальний.

Наприкінці лютого Навального етапували у виправну колонію №2 в місті Покров Владимирської області.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»