СВІТ

Лукашенко припустив розміщення в Білорусі військових літаків Росії

Олександр Лукашенко, який вважає себе президентом Білорусі, хоче розмістити на території Білорусі російські військові літаки. Про це повідомляє його пресслужба.

Лукашенко нагадав, що під час проведення Чемпіонату світу з хокею 2014 року російські літаки були в Білорусі для спільного чергування, тому він вважає, що можна й надалі використовувати цей досвід.

«Дайте нам ці літаки. Але цими літаками, як тоді, мають літати росіяни та білоруси разом. А баз досить, їх не треба створювати, навіщо гроші даремно витрачати… Краще купити або побудувати нові літаки для цього», – сказав він.

У Білорусі з 9 серпня 2020 року тривають масові акції протесту незгодних із результатами голосування на виборах президента. За офіційними даними, перемогу в них здобув Лукашенко, який перебуває при владі з 1994 року, за нього проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла білоруська опозиціонерка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі та водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми і поранення. Влада заявляла про чотирьох загиблих учасників мітингів, опозиція – про вісьмох.

23 вересня Лукашенко провів таємну церемонію інавгурації, уперше в історії Білорусі її не анонсували і не транслювали по телебаченню. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнала інавгурації Лукашенка.

Опозиція наполягає на проведенні нових виборів у Білорусі. Лукашенко заявив, що спочатку у країні треба змінити конституцію (проєкт нової конституції, за його словами, презентують 2021 року), а вже після цього провести нові вибори.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»