СПОСІБ ЖИТТЯ

МОЗ України планує об’єднати етапи вакцинації проти коронавірусу

Міністерство охорони здоров’я має намір об’єднати етапи вакцинації українців, щоб прискорити імунізацію громадян проти COVID-19. Про це інформує пресслужба Центру громадського здоров’я у Facebook.

Повідомляють, що це стане можливим, коли у країну надійде більше вакцин.

У центрі зазначають, що зараз в Україні вакцинують лікарів лікарень, які приймають хворих на COVID-19, лікарів «швидких», а також військовослужбовців на фронті.

Центр нагадує, що COVID-19 в Україні рівно рік – 3 березня 2020 року у країні виявили перший випадок зараження коронавірусом SARS-CoV-2.

«Рівно рік тому мені як головному державному санітарному лікарю довелося повідомити, що COVID-19 зафіксований в Україні. Протягом усього цього часу ми боремося з епідемією силами медиків та шляхом карантиних обмежень. Нам вдається тримати ситуацію під контролем, однак хвороба не відступає», – заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

https://www.facebook.com/phc.org.ua/posts/2678834048907973

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безплатні щеплення зроблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовим операції Об’єднаних сил. До листопада також хочуть вакцинувати інших медиків, працівників сфер держбезпеки й освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.

Перша партія вакцин прибула в Україну 23 лютого. 500 тис. доз препарату від Oxford/AstraZeneca (Covishield) привезли в аеропорт «Бориспіль» з Індії. Наступного дня, 24 лютого, в Україні стартувала вакцинація. Перше щеплення у країні зробили жителю Черкаської області, лікарю-реаніматологу Євгенові Горенку. 25 лютого щеплення почали робити в усіх областях.

Після внесення змін до національного плану імунізації 1 березня щеплення зробили міністру охорони здоров’я Максимові Степанову, 2 березня – президенту України Володимирові Зеленському. Обом вкололи Covishield. Проти коронавірусу також вакцинувався головний санлікар України, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

1 березня в Україні стартував запис на вакцинацію. За перший день заявки подало понад 44 тис. українців.

Станом на ранок 3 березня в Україні щеплення від COVID-19 зробило 6888 осіб.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»