СПОСІБ ЖИТТЯ

МОЗ України заборонило поширювати інформацію про виробників і постачальників вакцин проти COVID-19

Міністерство охорони здоров’я України 19 лютого опублікувало указ, яким заборонено розголошувати будь-яку інформацію про виробників і постачальників вакцин проти COVID-19.

В указі №298 ідеться про «нерозголошення конфіденційної інформації (будь-якої інформації щодо виробників та/або постачальників, ціни на вакцини проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2), яка стала відома в процесі виконання даного наказу» .

Глава експертної організації StateWatch Гліб Канєвський вважає, що МОЗ живе мірками XІX століття, про це він написав 2 березня у Facebook.

«Схоже, що пан [міністр охорони здоров’я України Максим] Степанов живе мірками XIX століття і не усвідомлює, що у 2021 році в Україні вже як 10 років діє закон про доступ до публічної інформації, який чітко регламентує: «не може бути обмежено доступ до інформації про одержувачів бюджетних коштів», – заявив Канєвський.

Він зазначив, що станом на 2 березня з бюджету України виділено 2,6 млрд грн на вакцини – 964,3 млн грн за китайську вакцину CoronaVac, яку не доправлено, і 1,6 млрд грн за індійську Covishield.

https://www.facebook.com/prostokanevskiy/posts/3625471484175465

Станом на 3 березня в Україні проти COVID-19 щепилося 6888 осіб.

В Україні зареєстровано дві вакцини проти коронавірусу – Oxford/AstraZeneca (Covishield) і Pfizer/BioNTech.

З 24 лютого українців щеплюють вакциною Covishield, яка прибула з Індії. 25 лютого щеплення почали робити в усіх областях.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безкоштовні щеплення одержать медики, які працюють із хворими на COVID-19, і військові операції Об’єднаних сил. До листопада також хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.

Україна планує отримати в межах програми COVAX 117 тис. доз вакцини компанії Pfizer (у ЮНІСЕФ говорили, що її доправлять в Україну наприкінці лютого – на початку березня) і від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини виробника AstraZeneca. Імовірно, Україна отримає 15 млн доз вакцини від компанії Novavax, постачання розпочнеться в липні.

Крім цього, очікували, що до кінця лютого доправлять перші 700 тис. доз вакцини від китайської компанії Sinovac Biotech, але цього не сталося. Степанов сказав 1 березня, що вакцину мають доправити в Україну до 6 березня. Є також імовірність, що постачання китайської вакцини можуть перенести на початок квітня. Загалом у китайської компанії Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»