ГРОШІ

МВФ може відкласти перегляд програми співпраці з Україною на літо або осінь 2021-го – Bank of America

Міжнародний валютний фонд (МВФ) може відкласти перегляд програми співпраці з Україною на липень – вересень чи жовтень – грудень 2021 року. Про це 2 березня повідомило інформагентство «Інтерфакс-Україна» з посиланням на Bank of America.

Завдяки низьким потребам у фінансуванні бюджету на початку року Україна може зосередитися на внутрішньому політичному порядку денному. Україна має зробити прорив стосовно хоча б одного з питань, які лишилися, щоб розблокувати подальший прогрес у програмі, зауважили аналітики банку.

Експерти вважають, що прогресу в реалізації «маяків» МВФ може бути досягнуто під час весняної сесії Верховної Ради. Це дасть змогу домогтися прориву в переговорах до середини літа.

«Ми, як і раніше, очікуємо, що Україна отримає як мінімум іще один транш із поточної програми цього року», – указали аналітики Bank of America.

Україна співпрацює з МВФ за новою програмою stand-by. Виконавча рада Фонду схвалила її 9 червня 2020 року. Згідно з нею передбачено виділити $5 млрд чотирма траншами. 12 червня Україна отримала $2,1 млрд першого траншу. Як говорив міністр фінансів Сергій Марченко, Київ очікував отримання ще двох траншів по $700 млн до кінця року, але цього не сталося.

21–23 грудня 2020 року місія Міжнародного валютного фонду розпочала перший перегляд угоди з Україною у форматі stand-by. Вона відновила роботу після зимових канікул 11 січня 2021 року. Коментуючи терміни виділення наступного траншу МВФ, директор пресофісу місії Фонду в Україні Джеррі Райс сказав, що спочатку треба вивчити політику економічного розвитку і проведення реформ у країні.

Постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман 13 лютого повідомив, що місія Фонду завершила роботу, але рішення про перегляд програми не ухвалено. «Обговорення було продуктивним, проте потрібен більший прогрес на користь завершення першого перегляду програми. Дискусії триватимуть», – зауважив він.

25 лютого Джеррі Райс заявив, що місія МВФ вважає продуктивними дискусії з Україною, але деякі питання залишилися нерозв’язаними. Серед таких питань він назвав посилення управління банківським наглядом Національного банку, дефіцит бюджету, фіскальні ризики, а також зміцнення системи правосуддя. За словами Райса, він нічого не знає про терміни подальших переговорів.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»