СВІТ

Навального відправили в колонію, де шиють труси для тюремників

Виправна колонія №2 (ІК-2) у Владимирській області Росії, куди відправили відбувати покарання опозиціонера Олексія Навального, постачає Федеральній службі виконання покарань (ФСВП) спідню білизну. Про це повідомили розслідувачі The Insider 2 березня, проаналізувавши дані тендера з російської єдиної інформаційної системи у сфері закупівель.

Колонія виконала контракт на постачання чоловічих трусів.

ІК-2 2018 року отримала від управління ФСВП у Владимирській області контракт на постачання чоловічих сорочок, трусів і кальсонів. Сума контракту становила 821 тис. руб. Згідно з даними тендера, колонія мала доставити 4 тис. трусів і кальсонів за ціною 81 руб. за штуку. Сорочки оцінили дорожче – по 311 рублів за штуку.

Купити речі, виготовлені ув’язненими в колоніях Владимирської області, можна не лише за держконтрактом, зазначили розслідувачі. На сайті управління ФСВП у Владимирській області опубліковано каталог продукції, яку виготовляють ув’язнені місцевих колоній. Серед них – сувеніри, меблі, взуття і текстиль, форма для співробітників поліції, спецодяг, білизна та спорттовари. Їх шиють саме в ІК-2, повідомило видання.

Навальний повернувся в Росію з Німеччини 17 січня, де лікувався після отруєння бойовою речовиною класу «Новачок». Політик був у комі 18 днів. Опозиціонер вважає замах на себе терористичним актом, організованим ФСБ за наказом президента РФ Володимира Путіна.

Одразу після повернення його затримали в аеропорту «Шереметьєво» у справі «Ів Роше» і заарештували на 30 діб (у межах справи він дістав умовний строк і мав відмічатися у слідчих, але не робив цього через лікування в Німеччині).

Симоновський суд Москви 2 лютого на виїзному засіданні в Мосміськсуді замінив Навальному умовний строк на реальний у справі «Ів Роше». З урахуванням часу, проведеного під домашнім арештом, політик пробуде в колонії загального режиму два роки і 6,5 місяця.

Після арешту Навального в Росії почалися масові акції протесту. За оцінкою команди опозиціонера, в акціях 23 січня на всій території країни брало участь 250–300 тис. осіб, 31 січня – 200300 тис. 2 лютого, у день суду над Навальним, у РФ відбулися нові мітинги, але вони були не такими багатолюдними. 4 лютого у штабі Навального повідомили, що до весни не мають наміру організовувати акції протесту. Однак за кілька днів передумали й анонсували нову акцію, яка відбулася 14 лютого.

20 лютого російський суд відмовився виконувати рішення ЄСПЛ і звільнити Навального та визнав законним рішення про заміну політику умовного строку на реальний.

25 лютого стало відомо, що Навального етапували зі слідчого ізолятора «Матроська тиша» в Москві. Його адвокату Вадимові Кобзєву не сказали, куди саме відвезли політика.

«Открытые медиа», посилаючись на слова правозахисника Руслана Вахапова, повідомляли, що етап, яким у колонію №2 у місті Покров Владимирської області РФ доправили Навального, 27 лютого прийняли його за правилами внутрішнього розпорядку.

Російський політик Дмитро Дьомушкін, який раніше також відбував покарання у зазначеній колонії, говорив, що засуджені вдаються на будь-які методи, аби не їхати в колонію №2.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»