ПОЛІТИКА

«Нехай обміняє на кілька регіонів Словаччини». МЗС України вимагає від прем’єра Словаччини вибачень за невдалий жарт про Закарпаття

Міністерство закордонних справ України вимагає від прем’єр-міністра Словаччини Ігора Матовича вибачень за невдалий жарт про Закарпаття. Про це повідомляє пресслужба МЗС України.

2 березня в ефірі Radio Expres Матович вирішив пожартувати про домовленості з Росією, у якої Словаччина закупила вакцину проти коронавірусу «Супутник V». Журналіст зазначив, що переговори вели кілька тижнів, і запитав, що Матович пообіцяв Росії в обмін на препарат. «Обіцяв їм Закарпатську Україну, – відповів прем’єр і дав зрозуміти, що так жартує. – Як ви думаєте, що я мав обіцяти їм? Я їм нічого не обіцяв, вони нічого від мене не хотіли».

У МЗС України наголосили, що незалежно від мотивів, жанру або контексту, заяви глави словацького уряду, які безпосередньо зачіпають територіальну цілісність України, є неприйнятними і «негативно впливають на дружню і добросусідську атмосферу українсько-словацьких відносин».

«Особливо образливими для українського народу звучать такі «жарти» в нинішніх умовах російської агресії та окупації Росією Автономної Республіки Крим і міста Севастополь, а також частини українського Донбасу. Недоречні слова глави словацького уряду дисонують із послідовною позицією Словаччини на підтримку суверенітету та територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах», – ідеться в повідомленні.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба також прокоментував у Twitter інцидент із Матовичем.

«Нехай обміняє на кілька регіонів Словаччини. Прикро, що своїми некоректними висловлюваннями словацький прем’єр псує надзвичайно дружні та щирі відносини між Україною та Словаччиною», – зазначив Кулеба.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»