СВІТ

Нобелівський комітет одержав понад 300 заявок на премію миру

2021 року на Нобелівську премію миру висунули 329 кандидатів, серед них 234 людини і 95 організацій. Про це повідомляють на сайті премії.

2021 року кількість кандидатів перевершила показник минулого року, коли на премію висунули 317 кандидатів. На сайті премії зазначають, що це третє місце за кількістю кандидатів за всю історію. Абсолютний рекорд установили 2016 року, коли на Нобелівську премію миру висунули 376 кандидатів.

На думку секретаря Норвезького Нобелівського комітету Олава Ньєльстада, кількість кандидатів відображає велику міжнародну цікавість до Нобелівської премії миру, але також свідчить про те, що у світі ще багато неврегульованих конфліктів, воєн і проблем із правами людини, пише Reuters.

Нобелівська премія миру – нагорода, яку щорічно присуджує Нобелівський комітет людям і організаціям, які зробили видатний внесок у сфери зміцнення миру. Премію вручають із 1901 року.

Імена номінантів та інформацію про них комітет премії не має права розголошувати протягом 50 років, але особи, які висувають кандидатів, можуть повідомити про це.

Раніше стало відомо що на Нобелівську премію миру цього року висунули прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху і кронпринца Об’єднаних Арабських Еміратів Мохаммада бен Заїда за підписання мирної угоди між країнами. Також номінантом стали лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська, російський опозиціонер Олексій Навальний, учасниця кампанії з боротьби зі зміною клімату Грета Тунберг і експрезидент США Дональд Трамп.

Церемонія вручення премії миру відбудеться 10 грудня в Осло.

2020 року Нобелівську премію миру отримала Всесвітня продовольча програма ООН. Її розмір 2020 року становив 10 млн шведських крон (приблизно $1,12 млн).

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»