ПОЛІТИКА

Посол України відвідав МЗС Словаччини через висловлювання прем’єра Матовича

Посол України у Словаччині Юрій Мушка відвідав міністерство закордонних справ (МЗС) країни через висловлювання прем’єр-міністра Словаччини Ігоря Матовича про Закарпаття. Про це Мушка повідомив у Facebook 3 березня.

«Повідомляю, що сьогодні відвідав МЗС Словацької Республіки, де висловив занепокоєність через висловлювання прем’єр-міністра Словаччини Ігоря Матовича під час інтерв’ю на словацькому Radio Expres… Приємно усвідомлювати, що все, що стосується долі України, єднає українців у всьому світі», – написав Мушка.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1116337055548341&id=100015161703308

2 березня в ефірі Radio Expres Матович вирішив пожартувати про домовленості з Росією, у якої Словаччина закупила вакцину проти коронавірусу «Супутник V». Журналіст зазначив, що переговори вели кілька тижнів, і запитав, що Матович пообіцяв Росії в обмін на препарат. «Обіцяв їм Закарпатську Україну, – відповів прем’єр і дав зрозуміти, що так жартує. – Як ви думаєте, що я мав обіцяти їм? Я їм нічого не обіцяв, вони нічого від мене не хотіли».

МЗС України вимагає від Матовича вибачень за невдалий жарт. У відомстві підкреслили, що незалежно від мотивів, жанру або контексту, заяви глави словацького уряду, які безпосередньо зачіпають територіальну цілісність України, є неприйнятними і «негативно впливають на дружню й добросусідську атмосферу українсько-словацьких відносин».

«Нехай обміняє на кілька регіонів Словаччини», – відреагував у Twitter на інцидент з Матовичем глава МЗС України Дмитро Кулеба.

1 березня Словаччина отримала першу партію вакцини проти COVID-19 російського виробництва «Супутник V» кількістю 200 тис. доз. У Кошиці військовий літак із препаратом на борту зустрічав Матович. Словаччина закупила у РФ 2 млн доз вакцини.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»