ПОЛІТИКА

Шмигаль розповів про рівень смертності від коронавірусу в Україні

Карантинні обмеження, які у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції уряд України ввів у березні 2020 року, були ефективними. Таку думку під час засідання Кабінету Міністрів 3 березня висловив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, підбиваючи підсумки першого року роботи Кабміну, передає кореспондент видання «ГОРДОН».

«Рівно через тиждень після початку роботи наш уряд запровадив карантин в Україні. Протягом березня ми посилювали обмеження – і багато було критики. Але зараз можна чітко сказати: той карантин урятував країну від «італійського сценарію» і зберіг життя тисячам наших людей. А головне, що уряд отримав час, аби реанімувати нашу медичну систему. Практично з нуля почалася відбудова протиепідемічної системи країни», – сказав Шмигаль.

Він заявив, що в Україні побудували систему лабораторій і запровадили ефективні протоколи лікування проти коронавірусної інфекції.

«Завдяки нашим самовідданим лікарям смертність від COVID-19 є однією з найнижчих у Європі – менш ніж 1,9%», – додав Шмигаль.

Рівень смертності від коронавірусної інфекції в Україні у 3,5 раза нижче, ніж у Великобританії, і у 2,5 раза менше, ніж у Франції, говорив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов. За його словами, країна посіла 34-те місце в Європі за рівнем смертності від COVID-19 на 1 млн осіб.

Перший випадок COVID-19 в Україні підтвердили 3 березня; із 12 березня у країні діяв жорсткий карантин: зупинили роботу багатьох підприємств, закладів харчування та торгівлі, громадянам рекомендували не залишати будинки без крайньої потреби. З 11 травня обмежувальні заходи почали поступово послаблювати. 20 травня Кабмін увів так званий адаптивний карантин, який діяв до кінця року (у листопаді його посилювали – був «карантин вихідного дня»).

У січні 2021-го обмеження теж були жорсткішими, тоді діяв так званий карантин зимових канікул, а з 24 лютого в Україні відновили карантинне зонування.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Станом на 3 березня в Україні зареєстровано 1 364 705 випадків коронавірусної інфекції, з яких 7235 – упродовж останньої доби. Померло 26 397 пацієнтів із COVID-19, видужало 1 182 036 осіб.

Із 24 лютого у країні розпочали вакцинацію проти COVID-19. Щеплення до сьогоднішнього ранку зробили майже 7 тис. осіб.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»