СВІТ

«Спричиняють стрес». Японія просить Китай відмовитися від анальних тестів на COVID-19

Японія попросила Китай уникати використання анальних мазків для перевірки своїх громадян на коронавірус. Про це повідомило 2 березня видання The Japan Times.

Втручання Токіо надійшло після скарг дипломатичного персоналу США в Китаї на вимогу здавати анальні мазки.

У Китаї цю інформацію відкидали й заявляли, що ніколи не просили американських дипломатів здавати такі тести. Водночас минулого місяця влада країни говорила, що анальні мазки можуть бути ефективнішими, ніж звичайні тести з горла і носа, оскільки вірус може довше затримуватися у травній системі.

Офіційний представник уряду Японії Кацунобу Като заявив пізно ввечері в понеділок, 1 березня, що Токіо через своє посольство в Пекіні звернулося з офіційним запитом про звільнення японських громадян від здавання анальних ПЛР-тестів, оскільки вони «спричиняють значний психологічний стрес».

За словами Кацунобу, він поки не одержав відповіді від китайської сторони, що вони змінять свою практику, але продовжить наполягати на цьому питанні.

Офіційний представник міністерства закордонних справ Китаю Ван Веньбінь, коментуючи ситуацію, сказав журналістам, що методи тестування в Пекіні були «науково обґрунтованими» і «відповідали змінам в епідемічній ситуації, а також із відповідними законами й постановами».

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»