СПОСІБ ЖИТТЯ

Степанов: Індійська AstraZeneca і європейська – вакцини однакові

Вакцина проти COVID-19 від Oxford/AstraZeneca виробництва Serum Institute (Індія), яку постачають в Україну під локальною назвою Covishield, ідентична з препаратом від Oxford/AstraZeneca, який постачають у країни Європейського союзу. Про це у програмі «Хард з Влащенко» в ефірі телеканала «Україна 24» розповів міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

Він зазначив, що коли стали зрозумілими масштаби пандемії, усі великі виробники вакцин проти коронавірусу підписали контракти щодо виробничих потужностей у різних країнах. За словами Степанова, між виробленими препаратами немає жодних відмінностей.

«AstraZeneca законтрактувала дві потужності в Китаї, в Індії. Serum Institute – це зрозуміло, бо це найбільший виробник вакцин у світі. У Південній Кореї, у Таїланді, навіть у Росії… Уся вакцина абсолютно однакова, незалежно від того, де вона виробляється», – сказав міністр.

Перша партія вакцини проти коронавірусу прибула в Україну 23 лютого. 500 тис. доз вакцини від Oxford/AstraZeneca (Covishield) привезли в аеропорт «Бориспіль» з Індії. Наступного дня, 24 лютого, в Україні стартувала вакцинація. Перше щеплення у країні зробили жителю Черкаської області, лікарю-реаніматологу Євгенові Горенку. 25 лютого щеплення почали робити в усіх областях.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безплатні щеплення зроблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовим операції Об’єднаних сил. До листопада також хочуть вакцинувати інших медиків, працівників сфер держбезпеки й освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.

Зараз в Україні зареєстровано дві вакцини – від Oxford/AstraZeneca (Covishield) і Pfizer/BioNTech.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»