ГРОШІ

Тарута: Завдання держави – допомогти промисловості знайти ресурси для екомодернізації, а не постійно підвищувати податки на викиди

Держава має допомогти промисловим підприємствам провести екомодернізацію, щоб відповідати екологічним вимогам ЄС, а не постійно підвищувати податки на викиди. Про це заявив виданню «ГОРДОН» народний депутат від «Батьківщини», член парламентського комітету з питань економічного розвитку Сергій Тарута, коментуючи намір влади підвищити податки на викиди СО2, щоб розрахуватися з боргами перед «зеленою» генерацією.

«Ми підписали Угоду про асоціацію. Там є чіткі вимоги, що ми мали зробити до якого року. З одного боку, безумовно, потрібно зменшувати екологічне навантаження. Але це можна зробити, тільки повністю модернізувавши наші підприємства», – розповів Тарута.

Як приклад такої екомодернізації він навів переобладнання заводу в Алчевську, підкресливши, що це потребувало значного фінансування.

«Ми зробили свого часу в Алчевську, коли поставили конверторний цех, де всі організовані й неорганізовані викиди утилізували, де ми і доменний, і коксовий, і конверторний газ далі конвертували в електроенергію, побудувавши там велику електростанцію на 300 МВт. Але це великі гроші», – пояснив політик.

На його думку, держава має допомогти промисловості знайти ресурс на модернізацію, щоб забезпечити її проведення у встановлені терміни. Однак замість цього сьогодні влада пропонує лише підвищувати податок на викиди СО2, додав нардеп.

«Гроші, звісно, потрібно звідкись узяти, для цього вони мають бути дешевими і довгими. І це завдання держави – допомогти нашим підприємствам знайти ресурси для повної модернізації», – сказав він.

Бажання розплатитися екоподатком із «зеленими» інвесторами нардеп назвав нелогічним і підкреслив, що влада не має лобіювати інтереси однієї галузі на шкоду іншим.

«Те, що роблять зараз, – узагалі абсурд. ЄС вимагатиме обмежувати викиди, щоб ми відповідали їхнім вимогам, і нам обов’язково потрібно буде робити модернізацію, на яку потрібні гроші. А те, що роблять зараз, – це лобіювання енергетиків на шкоду іншим галузям», – заявив Тарута.

Введення національного плану, затвердженого 2017 року, передбачає внесення змін до нормативів допустимих викидів забруднювальних речовин із теплосилових установок, номінальна потужність яких перевищує 50 МВт. Усього в Україні нараховують понад 220 великих спалювальних установок.

Національний план зі скорочення викидів від ТЕС і ТЕЦ затвердили без економічного обґрунтування та розрахунків, і зараз уряд працює над пошуком джерел фінансування екомодернізації підприємств, заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, писав «Главком».

На засіданні Кабінету Міністрів України 24 липня 2019 року ухвалили рішення внести зміни у план, зокрема перенести терміни з реалізації екологічних заходів для теплових електростанцій.

В Україні поки що немає шляхів для реалізації Національного плану зі скорочення викидів від великих спалювальних установок, тому Кабмін ухвалив рішення скорегувати зобов’язання, щоб формально не порушувати їх, зазначав голова Всеукраїнської енергетичної асамблеї, колишній міністр палива і енергетики України Іван Плачков.

В «Укренерго» повідомляли, що без корегування умов Нацплану зі скорочення викидів в Україні виникне гострий дефіцит електроенергії, що може призвести до необхідності обмежувати споживачів електроенергії для забезпечення балансу в системі, писав «Обозреватель».

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»