СВІТ

В Італії виявили «нігерійський» штам коронавірусу

У місті Брешія (північ Італії) науковці виявили «нігерійський» штам. Про це 2 березня заявив президент Італійської спілки вірусологів і директор мікробіологічної лабораторії Арнальдо Карузо, повідомила ANSA.

За його словами, в Італії вперше виділили новий штам, який мутує і викликає стурбованість. Він може бути стійким до доступних на сьогодні вакцин проти COVID-19, заявив Карузо.

Із 1 березня влада Італії посилила чинні обмеження, введені через поширення коронавірусу, повідомляли в міністерстві охорони здоров’я країни. Регіони поділили на «червону», «помаранчеву», «жовту» і «білу» зони.

Переважно обмеження торкнулися півночі країни, зокрема міста Мілан і Турін. Обидва регіони з 1 березня було занесено у список «помаранчевих». У цю саму категорію зарахували область Марке, яка розташована в центральній частині країни та  має вихід до Адріатичного моря. Регіони Молізе і Базіліката (центр і південь країни відповідно) указано як «червоні» зони. До «білої» зони зарахували тільки Сардинію.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією. В Італії, за даними американського Університету Джонса Гопкінса станом на 3 березня, коронавірус підтвердили майже у 3 млн осіб, 98,3 тис. пацієнтів померли, 2,4 млн – одужали.

У світі відомо про циркуляцію «британського», «південноафриканського» і «бразильського» штамів коронавірусу SARS-CoV-2.

Про виявлення нового типу коронавірусу B.1.1.7, через який темпи поширення захворювання в деяких регіонах Великобританії різко зросли, 15 грудня 2020 року повідомив міністр охорони здоров’я Сполученого Королівства Метт Генкок. Головний санітарний лікар Британії, радник британського уряду з медицини Кріс Вітті говорив про високу швидкість поширення нового типу коронавірусу.

Повідомлення про новий штам коронавірусу в ПАР уперше з’явилися 18 грудня 2020 року. Цей штам поширюється швидше та сильніше вражає молодих і здорових людей. Саме ця мутація і спричинила другу хвилю COVID-19 у ПАР. Згідно з даними МОЗ країни, приблизно 80–90% хворих на COVID-19 громадян Південної Африки заражено саме штамом 501Y.V2.

За даними американських Центрів із контролю і профілактики захворювань (CDC), уперше бразильську мутацію P.1 виявили у чотирьох мандрівників із Бразилії, яких протестували під час планового обстеження в аеропорту «Ханеда» (Токіо, Японія). 26 січня «бразильський» штам виявили у США. Перші випадки «бразильського» штаму SARS-CoV-2 також підтвердили у Великобританії.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»