СПОСІБ ЖИТТЯ

В Україні можуть побудувати Національне військове меморіальне кладовище. Перші роботи оцінили в понад 20 млн грн

Верховна Рада України підтримала за основу законопроєкт №4225 про будівництво Національного військового меморіального кладовища. За документ проголосувало 304 народні депутати, передає кореспондент видання «ГОРДОН».

Орієнтовна вартість першочергових робіт і послуг із будівництва кладовища становитиме більше ніж 20 млн грн, зазначила перед голосуванням за документ депутатка від парламентської фракції «Слуга народу» Ганна Бондар.

«Повний обсяг витрат буде розрахований після затвердження його місцезнаходження», – заявила нардепка.

Згідно із законопроєктом, Національне військове меморіальне кладовище є об’єктом права державної власності. Його не можна приватизувати або передати в оренду. Замовником будівництва меморіального кладовища є Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України. Його будівництво фінансують за бюджетний кошт.

Порядок організації поховань та перепоховань на території цього кладовища визначає Кабінет Міністрів України. Витрати на поховання померлих на території такого кладовища здійснюватимуть коштом держбюджету.

У разі осквернення могил або намогильних споруд матеріальні збитки відшкодовують із держбюджету з подальшим його відшкодуванням винними. Утримання в належному стані та охорону такого кладовища забезпечуватимуть коштом держбюджету.

У пояснювальній записці до законопроєкту наведено орієнтовну вартість робіт зі створення Національного військового меморіального кладовища. Так, на благоустрій ділянки для проведення поховань (планування рельєфу, створення системи зрошення, влаштування газонного покриття) передбачено 700 тис. грн на 1 га. Будівництво вхідної групи з музейним комплексом загальною площею 1000 м² оцінили в 1,5 млн грн. Зведення адміністративно-господарського двоповерхового блоку (гараж, кімната обслуговувального персоналу, адміністративні приміщення, котельня) загальною площею 1100 м² обійдеться бюджету в 10 млн грн.

Окрім цього, передбачено витрати на спорудження ритуального будинку площею 700 м² (7 млн грн) і колумбарної стіни на три ніші (30 тис. грн за 1 м). Середня вартість поховання, за даними органів місцевого самоврядування, становитиме 4,4 тис. грн.

Кабмін погодив цей законопроєкт у вересні минулого року.

Найвідоміше з подібних меморіалів – Арлінгтонське національне кладовище у США під Вашингтоном. На його території поховано учасників воєн, деяких американських лідерів, голів Верховного суду та астронавтів. Нині на кладовищі поховано понад 400 тис. осіб, його площа становить 2,53 м².

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»