СПОСІБ ЖИТТЯ

В Україні планують створити Національне військове меморіальне кладовище

Верховна Рада України підтримала за основу законопроєкт №4225 про будівництво Національного військового меморіального кладовища. За документ проголосувало 304 народні депутатт, передає кореспондент видання «ГОРДОН».

Як ідеться в супровідних документах до законопроєкту, меморіальне кладовище має бути розташовано «на спеціально відведеній земельній ділянці на території Київської області». Меморіал призначено «для організації почесних поховань і перепоховань борців за незалежність України у ХХ столітті, військовослужбовців, які померли (загинули) під час виконання бойових завдань, учасників бойових дій, осіб з інвалідністю, отриманою внаслідок війни, а також осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною».

Порядок похорону, а також зразки надмогильних споруд і меморіальних таблиць має затвердити Кабінет Міністрів України.

Орієнтовна вартість першочергових робіт і послуг із будівництва кладовища становитиме понад 20 млн грн, зазначила перед голосуванням за документ депутатка від парламентської фракції «Слуга народу» Анна Бондар.

«Повний обсяг витрат буде розраховано після затвердження його місцерозташування», – заявила нардепка.

Кабмін погодив законопроєкт у вересні минулого року задля виконання постанови Верховної Ради №3459-VI від 2 червня 2011 року «Про Національне військове меморіальне кладовище». У жовтні 2020-го документ було внесено на розгляд Верховної Ради.

Найвідоміше з таких меморіалів – Арлінгтонське національне кладовище у США під Вашингтоном. На його території поховано учасників воєн, деяких американських лідерів, голів Верховного суду й астронавтів. Наразі на кладовищі поховано понад 400 тис. осіб, його площа становить 2,53 км ².

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»