СВІТ

«Видно, що відео нарізано». Тихановська прокоментувала ролик, де вона нібито бере участь у розробленні планів захоплення адмінбудівель

Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська прокоментувала телеканалу «Белсат» відео Слідкому Білорусі, на якому знято її зустріч із соратниками.

«Там видно, що відео нарізано, і саме той момент, де я кажу, що я лише за мирні протести, якщо вони будуть, і що з жодним насильством я не робитиму, я встала і вийшла з кабінету. Моя позиція була тоді така і вона залишається такою», – сказала вона.

До самої публікації відео Тихановська поставилася спокійно, зазначивши, що на неї та її прихильників зараз триває масова атака.

«З боку пропаганди, напевно, нормально такі відео викидати. Я дуже сумніваюся, що на мене взагалі щось є», – додала вона.

Відео, про яке йдеться, слідком Білорусі опублікував 2 березня разом із заявою, що направив у Генпрокуратуру документи для екстрадиції Тихановської у зв’язку зі справою про спробу захоплення адмінбудівель та організації масових заворушень у Гомелі, які нібито збиралися влаштувати довірені особи Тихановської.

У трихвилинному ролику зі слідами монтажу учасники обговорювали подальші дії в Гомелі і в присутності Тихановської говорили про закупівлю електрошокерів, газових балончиків, рацій, мегафонів, мікрофонів, «інших предметів і знарядь, призначених для вчинення злочину».

З 9 серпня 2020 року в Білорусі тривають масові акції протесту незгодних із результатами голосування на виборах президента. За офіційними даними, перемогу в них здобув Олександр Лукашенко, який перебуває у владі з 1994 року, і за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи подавали протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі і водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми та поранення. За даними правозахисного центру «Весна», із серпня у країні затримали понад 25 тис. осіб, сумарно вони дістали 83 тис. діб арешту. Влада заявляла про чотирьох загиблих учасників мітингів, опозиція – про вісьмох.

23 вересня Лукашенко провів таємну церемонію інавгурації, уперше в історії Білорусі її не анонсували і не транслювали на телебаченні. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнала інавгурації Лукашенка.

Опозиція наполягає на проведенні нових виборів у Білорусі. Лукашенко заявив, що спочатку у країні треба змінити конституцію (проєкт нової конституції, за його словами, презентують 2021 року), а вже після цього провести нові вибори.

22 лютого 2021 року Тихановська, яка перебуває за межами Білорусі, оголосила про підготовку до нових протестних акцій у країні.

Тихановська після виборів була змушена покинути Білорусь, нині вона у поїздці країнами Євросоюзу.

Восени 2020 року Тихановську оголосили в розшук у Білорусі та Росії.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»