ПОЛІТИКА

Вища рада правосуддя звільнила суддю Ємельянова. Його обвинуватили в шантажі й погрозах судді

Вища рада правосуддя звільнила Артура Ємельянова з посади судді Вищого господарського суду через тиск на суддів і втручання в розгляд справ. Про це повідомили у пресслужбі ВРП.

Рішення рада ухвалила 2 березня на підставі п. 3 ч. 6 ст. 126 Конституції України (вчинення суттєвого дисциплінарного проступку, грубого або систематичного нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді чи виявило його невідповідність займаній посаді).

Подання про звільнення Ємельянова Друга дисциплінарна палата ВРП подала ще 4 червня 2018 року. Тоді вона зробила висновок, що Ємельянов, перебуваючи на посадах голови Ради суддів господарських судів України і заступника голови Вищого господарського суду, використовував своє службове становище і тиснув на суддів у справах до 2014 року.

Також у висновку палати зазначають, що Ємельянов у період із 2013-го до 2014 року включно втручався у процес розгляду справ, а також шантажував і погрожував судді Господарського суду Києва.

«Наслідком стало формування в суспільстві негативного сприйняття діяльності судової влади, негативної оцінки ефективності функціонування всієї системи правосуддя та недовіри до суду», – заявили в палаті.

Вища рада правосуддя рішення Другої дисциплінарної палати підтримала.

У жовтні 2016 року Генеральна прокуратура України оголосила Ємельянову про підозру у втручанні в автоматизовану систему розподілу справ між суддями.

У січні 2017 року Вища рада правосуддя усунула Ємельянова від посади. Суддя заявив, що рада «не встояла перед шантажем Генпрокуратури». 2 березня Вищий адміністративний суд України визнав незаконним усунення Ємельянова з посади судді. 12 березня Вища рада правосуддя за клопотанням Генпрокуратури продовжила його усунення до 17 квітня, Ємельянов заявив, що суд у цій справі він теж планує виграти. У квітні 2017 року Генпрокуратура не змогла продовжити судді строк усунення від посади.

12 жовтня 2018 року СБУ повідомила, що підозрює колишнього заступника голови Вищого господарського суду України у фінансуванні бойовиків «Л/ДНР». У заяві спецслужби імені підозрюваного не називали. Видання «Українська правда», посилаючись на джерела у правоохоронних органах, писало, що йдеться про Ємельянова. 20 жовтня журналіст Дмитро Гнап у програмі «Право на правду» в ефірі «24 каналу» звинуватив суддю в корупції і зв’язках із сепаратистами. Ємельянов подав на Гнапа і «24 канал» у суд.

У вересні 2018 року прокуратура Австрії почала розслідування кримінальної справи стосовно Ємельянова і його колишньої дружини, ексдепутатки Донецької міськради від Партії регіонів Світлани Ємельянової за підозрою в тому, що вони замовили викрадення громадянина Німеччини.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»