СВІТ

У Латвії оштрафували російськомовний канал на €16 тис. за брехню про COVID-19

У Латвії Національна рада з електронних ЗМІ (NEPLP) оштрафувала «Первый Балтийский канал» за неправдиву інформацію про коронавірусну інфекцію COVID-19. Про це 2 березня повідомило Delfi.

Нацрада заявила, що канал поширював неправдиву і таку, що вводить в оману, інформацію про коронавірусну інфекцію COVID-19 та її заразність, чим «збивав із пантелику людей і наражав їхнє здоров’я на серйозний ризик».

За даними відомства, у програмах «Здоров’я» і «Жити здорово» поширювали неправдиві твердження про те, що коронавірус – «інфекція з низьким рівнем зараження». Хибність цієї інформації підтвердили міністерство охорони здоров’я і центр профілактики та контролю захворювань, які перевірили озвучені твердження.

Канал оштрафували на максимальну суму €10 тис. за порушення в передачі від 27 грудня 2020 року «Здоров’я» і на €6 тис. – за порушення у програмі «Жити здорово» від 30 грудня.

«Первый Балтийский канал» – латвійський телеканал, створений на основі російського «Первого канала» для мовлення його передач у країнах Балтії. Він існує з 1 січня 2003 року і входить у балтійський медіахолдинг Baltic Media Alliance. Мовлення мовами країн Балтії на телеканалі також перекладають російською мовою.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією. У Латвії, за даними американського Університету Джонса Гопкінса станом на 2 березня, коронавірус підтвердили у більше ніж 87,1 тис. осіб, 1,6 тис. пацієнтів померли, приблизно 76,2 тис. одужало.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»