СВІТ

У Росії журналісту призначили 15 діб арешту за публікацію у Facebook

Тверський районний суд Москви призначив кореспонденту «Новой газеты» Іллі Азару 15 діб арешту і штраф у розмірі 150 тис. руб. (більше ніж 56 тис. грн). Його визнали винним у закликах до участі в акціях протесту. Про це 3 березня повідомила «Новая газета».

Суд визнав Азара винним у порушенні законодавства про мітинги. Причиною цього стали заклики до участі в акції 12 березня 2020 року проти поправок до конституції РФ.

Журналісту відмовили в усіх клопотаннях – про участь прокурора, про призначення лінгвістичної експертизи та про визнання доказів неприпустимими, ідеться в повідомленні.

У газеті зазначили, що суд також почав розгляд ще одного протоколу щодо Азара. Ідеться про публікацію у Facebook «із закликом невизначеного кола громадян» брати участь в акції на підтримку затриманого журналіста Івана Сафронова 13 липня біля одного зі слідчих ізоляторів. У цій справі Азару загрожує до 30 діб арешту.

За словами захисників журналіста, поліцейські хотіли скласти чотири протоколи, однак за двома з них не виявили порушень.

Загальноросійське голосування відбулося 1 липня.

Із 25-го до 30 червня в Росії проводили дострокове голосування щодо поправок до конституції РФ. Явка на нього становила 93,02%. За ухвалення поправок до російської конституції проголосувало 77,92% виборців, проти – 21,27%, повідомили у ЦВК РФ.

20 січня 2020 року президент Росії Володимир Путін вніс проєкт закону про поправки до конституції РФ на розгляд Держдуми. Його одностайно ухвалили в першому читанні 23 січня.

У документі, зокрема, пропонують виключити можливість обіймати посаду глави держави більше ніж два строки, закріпити пріоритет конституції над міжнародним правом, а також розширити повноваження Конституційного суду. Держдума РФ також підтримала поправку про обнулення президентських строків Путіна, що дасть йому змогу залишитися при владі після 2024 року, коли спливає його черговий президентський строк.

Окрім того, тепер у конституції закріплять положення про те, що Росія – правонаступниця СРСР, додадуть згадку Бога, шлюб визначать як союз чоловіка та жінки, а російській мові нададуть статус мови державотворчого народу.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»