ГРОШІ

У «зеленій» енергетиці України немає підстав для монопольних зловживань – АМКУ

Антимонопольний комітет України заявляє про те, що немає жодних підстав для будь-яких перевірок у секторі «зеленої» енергетики України через те, що її частка на енергетичному ринку країни дуже мізерна. Про це сказала голова АМКУ Ольга Піщанська в інтерв’ю телеканалу «Перший діловий».

«Ми маємо оцінювати дії згідно з впливом на конкуренцію. На сьогоднішній день частка «зеленої» енергетики – це 8%. І згідно з прогнозами НКРЕКП, у 2021 році очікується 19%. І це ще не та частина, про яку можна сказати, що є значна ринкова влада чи монопольне становище», – сказала Піщанська.

За її словами, ситуація в секторі поновної енергетики поки не дає причин для початку будь-яких розслідувань або перевірок із боку АМКУ. Піщанська уточнила, що на сьогодні немає даних ні про перевищення «зеленими» виробниками порога в розмірі 35%, ні про їхню змову на ринку енергетики.

«Тому ми маємо розділяти питання, які відносяться до сфери антиконкурентного законодавства і які відносяться до інших сфер», – сказала голова Антимонопольного комітету.

Українська вітроенергетична асоціація повідомляла в лютому у Facebook, що деякі громадські організації поширюють неправдиву інформацію про «зелену» енергетику, а також намагаються втягнути АМКУ в лобіювання інтересів підприємств, що прагнуть отримувати електроенергію на пільгових умовах і мати надприбутки завдяки здійсненню махінацій на ринку електричної енергії.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»