ПОЛІТИКА

Українці ставляться до Росії гірше, ніж росіяни – до України – опитування

До Росії добре ставиться 41% українців, погано – 42%. Серед росіян до України добре ставляться 54%, погано – 31%. Про це свідчать результати спільного моніторингу, який в Україні провів Київський міжнародний інститут соціології, а в Росії – «Левада-центр».

Зазначено, що в Україні порівняно з попередньою хвилею опитувань (вересень 2020 року) ситуація не змінилася, тоді як у Росії порівняно з попереднім опитуванням (серпень 2020 року) ставлення покращилося.

Динаміка доброго ставлення населення. Графік: kiis.com.ua

Окрім того, незалежність України від Росії підтримують 88% українців і 80% росіян, об’єднання України з Росією хочуть 7% українців і 17% росіян. Кількість українців, які готові до закритих кордонів із Росією, становить 39% (а росіян – 23%). Кількість українців, які бажають незалежних відносин, але без кордонів і митниць, становить 49% (а росіян – 57%).

Опитування було проведено в Україні методом телефонного інтерв’ю, у РФ – методом особистого інтерв’ю. Похибка в Україні не перевищує 2,4%, у Росії – 3,4%.

КМІС і «Левада-центр» проводять такі опитування із 2008 року.

У КМІС зазначили, що за весь період спостережень (окрім вересня 2019-го й останніх даних лютого 2021-го) українці краще ставилися до Росії, ніж росіяни – до України.

«У вересні 2019-го ставлення росіян до України було дещо кращим, можливо, через очікування, що нова українська влада змінить ставлення українців до Росії. Після анексії Криму і початку військових дій на Донбасі відбулося різке падіння позитивного ставлення українців до Росії (із 90% до 30%), але після закінчення активних бойових дій ставлення українців до Росії знову дещо покращилося. Зараз – другий раз за історію спостережень – росіяни краще ставляться до України, ніж українці – до Росії», – повідомив КМІС.

У «Левада-центрі» вважають, що «поява потепління» відносин може бути пов’язана зі зміною порядку денного в російських ЗМІ – тема України стала займати менше ефірного часу і тепер її частіше обговорюють у контексті боротьби з коронавірусом та рішень про вакцинацію, ніж у контексті яких-небудь конфліктних ситуацій. Водночас молодше покоління краще ставиться до України, ніж люди старшого віку.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»