ПОЛІТИКА

Уряд ухвалив економічну стратегію України до 2030 року

Кабінет Міністрів на засіданні 3 березня затвердив із доопрацюванням національну економічну стратегію України до 2030 року. Про це повідомила пресслужба уряду.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що це перший такий фундаментальний документ за всю історію України.

«Національна економічна стратегія 2030″ – це комплексний документ, який має привести Україну до клубу розвинених та успішних держав. Стратегія розроблена із залученням експертів, науковців, чиновників, народних депутатів. Це стане вагомим внеском у розвиток успішної, заможної, європейської України», – заявив він.

У релізі Кабміну йдеться, що стратегія визначає кроки розвитку промисловості, агросектору, видобутку, інфраструктури, транспорту, енергетичного сектору, інформаційно-комунікаційних технологій, креативних індустрій, сфери послуг і враховує діджиталізацію, «зелений» курс, розвиток підприємництва та збалансований регіональний розвиток.

Серед принципів, на яких будується національна економічна стратегія, в уряді назвали європейську та євроатлантичну інтеграцію, недоторканність приватної власності, верховенство права, нетерпимість до корупції, вільну й чесну конкуренцію.

У розробці стратегії взяли участь представники аналітичних центрів, бізнес-асоціацій, органів виконавчої влади, експертного середовища та громадянського суспільства, народні депутати (загалом понад 500 учасників). Її створенням займалася робоча група Кабміну на платформі Центру економічного відновлення.

Обговорення стратегії в уряді розпочали влітку 2020-го. У жовтні президент Володимир Зеленський поставив Кабміну завдання представити аудит і вектори економічного розвитку. У 2021-му Рада розпочне розроблення законопроєктів для імплементації національної стратегії до 2030 року.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»