СПОСІБ ЖИТТЯ

Закуплена Україною вакцина Covishield ідентична AstraZeneca – амбасадорка Великобританії

Вакцина проти COVID-19 під назвою Covishield, яку закупила Україна, ідентична тій, яку розробили компанія AstraZeneca і Оксфордський університет. Про це у Twitter повідомила амбасадорка Великобританії в Україні Мелінда Сіммонс.

«Вакцини проти COVID-19 Covishield і Oxford/AstraZeneca AZD1222 є ідентичними. Covishield – це ліцензійна назва AZD1222, вироблена в Індії. Припущення, що вакцини AZ/Covishield, використовувані в Україні, відрізняються за формулою, є категорично неправильними», – зазначила Сіммонс.

Перша партія вакцини проти коронавірусу прибула в Україну 23 лютого. 500 тис. доз вакцини Oxford/AstraZeneca (Covishield) привезли в аеропорт «Бориспіль» з Індії. Наступного дня, 24 лютого, в Україні стартувала вакцинація. Перше щеплення у країні зробили жителю Черкаської області, лікарю-реаніматологу Євгенові Горенку. 25 лютого щеплення почали робити в усіх областях.

Видання «Главком» писало, що робити щеплення проти COVID-19 вакциною Covishield погоджується лише кожен третій-четвертий український медик. П’ятий президент України і нардеп від «Європейської солідарності», коментуючи цю ситуацію, заявляв, що лікарі не хочуть робити щеплення Covishield, тому що «гівно привезли».

Водночас препарат Covishield уже схвалили і в Канаді. МОЗ країни вивчило інформацію про виробництво цієї вакцини і другого препарату від AstraZeneca і дійшло висновку, що вони співвідносні.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безоплатно вакцинують медиків, які працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовців зі складу операції Об’єднаних сил. До листопада також хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки і освіти, а також людей віком понад 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»