ПОЛІТИКА

Зеленський: Якщо «Північний потік – 2» добудують, це буде ще один потужний удар по Україні

Запуск газопроводу «Північний потік – 2» стане потужним ударом по Україні. Про це президент України Володимир Зеленський заявив 3 березня на спільному брифінгу з головою Європейської ради Шарлем Мішелем, який у Facebook транслював Офіс президента.

«І європейські лідери, і українці – усі мають розуміти, що будівництво газопроводу в обхід України – це питання не тільки економіки України, хоча це також дуже важливо для нас, але і питання енергетичної безпеки для всієї Європи. Це ще один дуже потужний – якщо «потік» буде добудовано – удар знову по Україні. Крім Донбасу і Криму, це буде ще один, третій, а може, навіть четвертий. Тому що, крім цього, є дуже сильний інформаційний вплив у ЗМІ з російської сторони, а також усередині нашої країни», – підкреслив Зеленський.

На його думку, якби не протидія з боку України, США і європейських партнерів, газопровід уже добудували б.

«Я вважаю, що Україна разом із країнами Європейського союзу та зі Сполученими Штатами Америки – ми їм теж дуже вдячні за цю постійну підтримку, санкційну підтримку щодо «Північного потоку – 2» – ми багато чого зробили. Якби ми не порушували ці питання, я впевнений, що «потік» був би вже добудований», – вважає глава держави.

Президент також зазначив, що питання будівництва «Північного потоку – 2» має залишатися на порядку денному ЄС і США.

https://www.facebook.com/president.gov.ua/videos/1107544236381557/

«Північний потік – 2» – газопровід, який має зв’язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м³ газу на рік. Повідомляли, що вартість проєкту – €9,9 млрд, його фінансують російський «Газпром» і п’ять європейських компаній: англо-нідерландська Shell, німецькі Wintershall та Uniper, французька Engie і австрійська OMV.

Уряди США, України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають «Північний потік – 2» загрозою для енергетичної безпеки Європи.

Будівництво газопроводу розпочали 2018 року. У грудні 2019 року будівництво заморозили, оскільки США ввели санкції проти європейських підрядників, які беруть участь у проєкті. На той момент було добудовано 93% газопроводу, повідомляв Nord Stream 2 AG.

За рік, 11 грудня 2020 року, будівництво відновили. До завершення будівництва двох ниток газопроводу загалом залишилося 160 км «із невеликим», говорив президент РФ Володимир Путін 17 грудня. У лютому 2021 року в «Газпромі» заявляли, що мають намір ввести «Північний потік – 2» в експлуатацію цього року.

23 лютого стало відомо, що 18 європейських компаній покинули проєкт газопроводу «Північний потік – 2» або перебувають на стадії виходу. Причиною цьому стали можливі санкції щодо проєкту з боку США.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»