ПОЛІТИКА

Зеленський: Важливо на своєму прикладі показувати, що вакцинація – це безпечно. Ось я стою живий і здоровий

Президент України Володимир Зеленський 3 березня на спільному брифінгу з головою Європейської ради Шарлем Мішелем, який у Facebook транслював Офіс президента, заявив, що хотів на власному прикладі продемонструвати безпечність вакцинування проти коронавірусу.

«Важливо на своєму прикладі показувати, що це безпечно. Хочу сказати, що я стою зараз перед вами живий і здоровий. Тому я дуже хотів би, щоб вакцинація в Україні проходила більш швидкими кроками, це дуже для нас важливо. А поки що темпи не дуже швидкі, але вакцина є», – зазначив Зеленський.

За словами президента, темпи вакцинації не пов’язані з кількістю вакцин. Він підкреслив, що доправлена в Україну вакцина Covishield є аналогом препарату AstraZeneca.

«Вона одна з найкращих вакцин, я вважаю, якісна вакцина, принаймні хочу в це дуже вірити», – сказав Зеленський.

https://www.facebook.com/president.gov.ua/videos/1107544236381557/

Станом на ранок 3 березня в Україні щеплення проти COVID-19 зробило 6888 осіб.

Перша партія вакцин прибула в Україну 23 лютого. 500 тис. доз препарату Oxford/AstraZeneca (Covishield) привезли в аеропорт «Бориспіль» з Індії. Наступного дня, 24 лютого, в Україні стартувала вакцинація. Перше щеплення у країні зробили жителю Черкаської області, лікарю-реаніматологу Євгенові Горенку. 25 лютого щеплення почали робити в усіх областях.

Після внесення змін до національного плану імунізації 1 березня щеплення зробили міністру охорони здоров’я Максимові Степанову, 2 березня – Зеленському. Обом вкололи Covishield. Проти коронавірусу також вакцинували головного санлікаря України, заступника міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка.

Президент у листопаді 2020 року перехворів на COVID-19.

«Я знаю, що таке COVID-19, бо хворів на цю недугу. Тому всім пропоную обов’язково вакцинуватися. Незважаючи на те, що я перехворів на COVID-19, у мене рівень антитіл дуже низький«, – пояснив глава держави після вакцинації.

1 березня в Україні стартував запис на вакцинацію. Упродовж першого дня заявки подало понад 44 тис. українців.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безоплатно вакцинують медиків, що працюють із хворими на COVID-19, і військових операції Об’єднаних сил. До листопада також хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей віком понад 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»