ПОЛІТИКА

Зеленський заявив, що не вірить у відновлення відносин між ЄС і РФ до деокупації Криму та ОРДЛО

Євросоюз не відновить відносин із РФ до деокупації Криму й окремих районів Донецької та Луганської областей. Таку думку президент України Володимир Зеленський висловив 3 березня на спільному брифінгу з головою Європейської ради Шарлем Мішелем, який у Facebook транслював Офіс президента.

«Я сподіваюся, що за підсумками засідання Європейської ради наприкінці березня буде надано потужний сигнал щодо засудження російської агресії проти України… Я не вірю в повернення до business as usual у відносинах між Європейським союзом і РФ без відновлення територіальної цілісності нашої держави»,  сказав Зеленський.

Президент також зазначив, що поїздка Мішеля на Донбас – це свідчення солідарності країн ЄС з Україною.

https://www.facebook.com/president.gov.ua/videos/1107544236381557/

Росія окупувала Крим навесні 2014 року після незаконного референдуму. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна й більшість країн світу.

Одразу після анексії Криму на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії тривають між ЗСУ з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти та докази.

У зв’язку з агресією проти України щодо Росії низка країн, серед яких США і держави – члени Євросоюзу, запровадила міжнародні санкції, їх періодично продовжують і розширюють.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»