СВІТ

Євросоюз заявив, що не веде переговорів про купівлю російської вакцини проти COVID-19 «Супутник V»

Єврокомісія заявила, що не веде переговорів щодо купівлі російської вакцини проти коронавірусу «Супутник V», незважаючи на те, що регуляторний орган ЄС почав розглядати її для можливого схвалення. Про це повідомило агентство Reuters 4 березня за підсумками брифінгу.

Заява пролунала після того, як Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) почало перевіряти вакцину для ймовірного схвалення, ідеться в повідомленні. Наразі переговорів про інтеграцію вакцини «Супутник V» у портфель протикоронавірусних препаратів не ведуть, запевнив представник Єврокомісії.

«Супутник V» оцінюють у трьох країнах – членах ЄС: Угорщині, Словаччині та Чехії. Офіційні особи ЄС заявили, що Брюссель може почати переговори з виробником вакцини, якщо про це попросить щонайменше чотири країни ЄС.

Той факт, що російська вакцина дістала позитивну оцінку EMA, не означає, що комісія мусить мати препарат у своєму портфелі, сказав інший представник комісії.

Один із чиновників уточнив, що деякі країни ЄС вели попередні обговорення про доцільність переговорів із розробниками російської вакцини. Ні до чого конкретного вони не дійшли, сказав він.

Вакцину «Супутник V» зареєстрували в Росії 11 серпня минулого року. Президент Росії Володимир Путін стверджував, що вона ефективна, формує стійкий імунітет і пройшла всі перевірки.

Вакцина зазнала критики в науковій спільноті, оскільки її зареєстрували до проходження третьої фази клінічних випробувань. У Росії заявляли про 95-відсотковву ефективність. Міжнародний журнал The Lancet писав про ефективність на рівні 91,6%.

Водночас багато російських учених зазначало, що прискорений підхід до реєстрації вакцини суперечить науковим та етичним нормам розроблення ліків. Росіяни, яким зробили щеплення, скаржилися на різні побічні ефекти – гарячку, втрату нюху, підвищений тиск.

У Росії проводять масову вакцинацію вітчизняним препаратом, його також схвалили, за даними виробника, у 42 країнах.

Згідно з результатами опитування «Левада-центру», проведеного в лютому 2021 року, препаратом проти COVID-19 «Супутник V» готова вакцинуватися менше ніж третина росіян, 37% росіян побоюються побічних ефектів після імунізації.

Першою в Європейському союзі «Супутник V» отримала Угорщина (вакцинувати російським препаратом в Угорщині почали 11 лютого). Словаччина закупила 2 млн доз російської вакцини. 1 березня у країну прибули перші 200 тис. доз. Через закупівлю російської вакцини у країні виникла політична криза – дві партії заявили про можливість виходу з керівної коаліції.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»