ПОЛІТИКА

Імпорт електроенергії несе приховану загрозу економіці України – Колесніков

Імпорт електричної енергії несе приховану загрозу не тільки для енергетичного комплексу, а й для всієї економіки країни. Про це в ефірі телеканала «Україна 24» повідомив колишній віцепрем’єр-міністр України Борис Колесніков.

«Є велика прихована загроза, і таке було у світі неодноразово. Нам продають дешеву електроенергію, щоб ми закривали свої шахти, закривали свої ТЕС. І ось коли ми це зробимо, то нам піднімуть ціни вище за світові, і ми опинимося в безвихідній ситуації», – зазначив Колесніков.

Він підкреслив, що крім прямих збитків, імпорт призведе до втрати робочих місць, зниження доходів громадян, ослаблення курсу національної валюти.

«Тому ми маємо діяти тільки у своїх національних інтересах. А партнери – це лише по телевізору гарно», – додав ексвіцепрем’єр.

1 лютого на сайті НЕК «Укренерго» з’явилася інформація, що Україна відновила імпорт електроенергії з Росії обсягом 200 МВт-год. За даними «Інтерфакс-Україна», двом українським компаніям надали доступ до імпорту.

Із 3 січня 2021 року Україна відновила закупівлю електроенергії в Білорусі з АЕС у місті Островець. У 2019-му народний депутат від «Європейської солідарності», член міжфракційного депутатського об’єднання «Енергетична незалежність і безпека України» Михайло Бондар заявляв, що за імпортом електроенергії з Білорусі може ховатися непряме постачання з Росії.

Перед цим Україна імпортувала електроенергію з РФ з осені 2019 року – після чотирирічної перерви. Це стало можливим внаслідок внесення правки в ухвалений 18 вересня 2019 року Закон України «Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії».

До березня 2020 року, коли знову ввели заборону, імпортували понад 1 млрд кВт-год, прямі збитки енергосистеми через таке постачання оцінюють у суму 3 млрд грн, писав «Минпром». За розрахунками Міністерства енергетики та захисту довкілля України, держава витратила на ці закупівлі 5 млрд грн, писало hromadske.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»