СВІТ

3 березня в М’янмі став найкривавішим днем від початку військового перевороту – ООН

3 березня став у М’янмі, де тривають акції протесту проти військового перевороту, «найкривавішим» із 1 лютого, коли владу у країні захопили військові. Про це на пресконференції повідомила спеціальна представниця ООН у М’янмі Крістін Бурженер.

За її даними, від початку військового перевороту у країні загинуло 38 осіб. Спецпредставниця назвала цю інформацію «шоковою».

Вона розповіла, що під вартою в М’янмі тримають понад 1200 осіб, «і багато сімей не знають, де перебувають їхні близькі й у якому вони стані».

Агентство Myanmar Now зазначає, що тільки 3 березня під час розгону протестувальників силовики застрелили щонайменше 23 людей і поранили приблизно 100, більшість убитих мають поранення в голову.

Військові в М’янмі 1 лютого усунули від влади уряд Аун Сан Су Чжі й затримали інших очільників керівної партії «Національна ліга за демократію» і членів уряду. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш висловив занепокоєність через те, що сталося в М’янмі. Він назвав переворот серйозним ударом по демократичних реформах у країні.

Після перевороту у країні розпочалися акції протесту. У зв’язку з ними влада обмежила роботу Facebook, Instagram, Messenger і деяких серверів WhatsApp. 4 лютого влада М’янми доручила ввести блокування Facebook і його сервісів для «збереження стабільності» у країні. 14 лютого майже повністю вимкнено інтернет.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»