ПОЛІТИКА

Антипович: 2019 року українці голосували б і за стілець від «Слуги народу», тепер так не буде. Це вже щеплення

Президент України Володимир Зеленський може повернути значну частину свого виборця, який дасть йому другий шанс. Усе залежатиме від дій української влади, вважає директор Соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович. Про це він заявив в інтерв’ю «РБК-Україна», опублікованому 4 березня.

«У 2019 році люди голосували б за стілець, якби він ішов від «Слуги народу», тепер так не буде. Це вже щеплення», – сказав соціолог.

Зеленський 19 лютого указом №64/2021 увів у дію рішення РНБО про санкції проти фізичних та юридичних осіб, зокрема щодо народного депутата від «Опозиційної платформи – За життя» (ОПЗЖ) Віктора Медведчука. За даними опитування групи «Рейтинг», рішення РНБО підтримує 58% українців.

«За [п’ятого президента України Петра] Порошенка Медведчук розквітав, а тут раз – і заборонили Медведчука. Зараз настільки стрімко все змінюється, що не можна сказати, що буде за пів року із [президентськими] рейтингами, про 2023-й чи 2024-й і мови немає. Зараз можна дивитися на місяць-два наперед», – зазначив Антипович.

За словами соціолога, підтримка українських політиків змінюється «хвилями», тому спрогнозувати перестановки у президентському рейтингу складно.

«У вересні 201-го, після звільнення полонених, довіра до Зеленського становила 76%. Потім рейтинги йдуть вниз, немає якихось успіхів, потім пандемія – і вже всі хочуть захисту від держави. Довіра до Зеленського зростає, довіра навіть до МОЗ зростає! Коли МОЗ користувалося якоюсь довірою?!» – підкреслив Антипович.

Згідно з результатами опитування Соціологічної групи «Рейтинг», проведеного 22–23 лютого 2021 року на виборах президента України Зеленського готові підтримати 23,1% українців, які мають намір голосувати та визначилися з вибором, його найближчого суперника – лідера «Європейської солідарності» Петра Порошенка – 14,4%. На третьому місці опинився народний депутат від «Опозиційної платформи – За життя» Юрій Бойко (11,3%), четверта в рейтингу – лідерка партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко (10,9%). За даними соцдослідження, Зеленському повністю або швидше довіряє 44% українців, швидше або зовсім не довіряє – 54%.

РНБО 19 лютого вирішила ввести санкції проти 19 юридичних осіб та вісьмох фізосіб: п’ятьох громадян Росії (за даними ЗМІ, це менеджери активів сім’ї Медведчука) і трьох українців – самого Медведчука, його дружини Марченко та Наталії Лавренюк, яку ЗМІ називали цивільною дружиною нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака. Обмеження вирішили застосувати до цих осіб на підставі розслідування Служби безпеки України за статтею про фінансування тероризму.

На останніх парламентських виборах, які відбулися в липні 2019 року, «Слугу народу» підтримало 43,16% виборців, «Опозиційну платформу – За життя» – 13,05%, «Батьківщину»  8,18%, «Європейську солідарність» – 8,1%, «Голос» – 5,82%. Інші партії не подолали п’ятивідсоткового бар’єра.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»