СВІТ

Байден продовжив антиросійські санкції, введені через агресію проти України

Президент США Джо Байден продовжив ще на рік санкції проти Росії, офіційне повідомлення опубліковано у федеральному реєстрі документів США.

Ідеться про укази: №13660 від 6 березня 2014 року – про санкції і заморожування активів приватних та юридичних осіб, відповідальних за «підрив демократичних процесів та інститутів в Україні, а також за загрозу її миру, безпеки, суверенітету і територіальної цілісності»; №13661 від 16 березня 2014 року – про блокування активів приватних осіб або організацій, пов’язаних із російським урядом; №13662 від 20 березня 2014 року – про секторальні санкції щодо російських енергетичних, металургійних, машинобудівних і гірничовидобувних підприємств; №13685 від 19 грудня 2014 року – про санкції щодо Криму; №13849 – про санкції проти Росії, передбачені законом «Про підтримку свободи України» (UFSA) від 2014 року і законом «Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій» (CAATSA).

Востаннє їх продовжував попередник Байдена Дональд Трамп, термін дії спливав 6 березня 2021 року.

Байден дійшов висновку, що ці санкції мають залишатися чинними після 6 березня, ідеться в його заяві, опублікованій на сайті Білого дому.

«Дії і політика осіб, які підривають демократичні процеси й інститути в Україні, загрожують її миру, безпеці, стабільності, суверенітету і територіальній цілісності […], а також дії та політика уряду Російської Федерації, зокрема заявлена [Росією] анексія Криму і застосування сили в Україні, і далі створюють надзвичайну загрозу для національної безпеки та зовнішньої політики США. Тому я вирішив, що необхідно продовжити надзвичайний національний стан, оголошений в указі №13660», – підкреслив президент США.

Перші санкції США щодо РФ через агресію проти України запровадили 2014 року. Їх кілька разів розширювали і продовжували.

Росія окупувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.

26 лютого, у День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Байден підтвердив, що США не визнають анексії півострова. «Крим – це Україна», – підкреслив він.

Відразу після анексії Криму 2014 року Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»