СПОСІБ ЖИТТЯ

«Частково вільна». Freedom House оцінила рівень політичних прав і громадянських свобод в Україні

Міжнародна правозахисна організація Freedom House оцінила рівень свободи в Україні на 60 балів зі 100 і назвала країну «частково вільною». Про це йдеться в щорічному звіті організації «Свобода у світі 2021», опублікованому 3 березня.

У графі «Політичні права» Україна здобула 26 балів із 40 можливих, а в «Цивільних свободах» – 34 із 60.

Після Революції гідності 2014 року, унаслідок якої від влади усунули четвертого президента Віктора Януковича, Україна провела низку позитивних реформ, констатували правозахисники.

«Однак корупція залишається ендемічною, а ініціативи, спрямовані на її подолання, наражаються на спротив і зазнають невдачі. Часто відбуваються напади на журналістів, громадських активістів і представників меншин. Працівники поліції часто неправильно реагують на такі порушення», – указано у звіті.

Українські депутати розробляють і проводять реформи, але значна кількість ініціатив залишається нереалізованою через опір впливових бізнес-груп, що мають свої інтереси. Корупція в Україні – це основна перешкода для ефективного функціонування системи органів державного управління на підконтрольних українській владі частинах території, наголошено в доповіді.

Вибори шостого президента України 2019 року, у яких перемогу здобув Володимир Зеленський, і наступні за ними вибори до парламенту загалом було визнано змагальними й чесними, попри деякі проблеми. Водночас на місцевих виборах у жовтні 2020 року було помічено численні заяви про підкуп виборців та зловживання державними ресурсами, помітила Freedom House.

«Фінансування політичних партій в Україні залишається непрозорим, незважаючи на наявність потужних законів, які регулюють це питання», – ідеться в огляді ситуації в Україні.

Опозиційні сили представлені в парламенті, їхній політичній діяльності загалом не перешкоджають ні адміністративні обмеження, ні судові переслідування. Молодим політичним партіям важко конкурувати з уже відомими партіями, які мають заступництво і фінансову підтримку пов’язаних із політичними силами бізнес-магнатів, відомих як олігархи, повідомили правозахисники.

Показники, надані в цьому звіті, не відображають реалій на тимчасово окупованих територіях України, у Криму і на Донбасі, уточнила організація.

«Свобода у світі» – щорічна доповідь Freedom House, яку публікують із 1973 року. У ній оцінюють стан політичних прав і громадянських свобод у всьому світі. Доповідь охоплює цифрові рейтинги й допоміжні описові тексти для 195 країн і 15 територій.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»