ПОЛІТИКА

Денісова оскаржила наказ Мін’юсту про платні камери в СІЗО

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова оскаржила наказ Міністерства юстиції про початок експериментального проєкту з надання платних послуг у камерах СІЗО. Про це поінформувала пресслужба Окружного адміністративного суду Києва, куди надійшов позов Денісової.

ОАСК відкрив провадження за позовом і призначив перше засідання на 18 березня.

Денісова хоче визнати протиправним і домогтися скасування наказу міністерства. Омбудсменка вважає, що проєкт, у межах якого запустили послугу платних камер у СІЗО, містить дискримінаційні положення.

«Починаючи з першого рішення, яке було ухвалено Міністерством юстиції у травні минулого року, ми воюємо за те, що потрібні всім такі гарні умови, які вони роблять у платних камерах. Ми хочемо, щоб вони його скасували і створили всім ув’язненим нормальні умови», – говорила Денісова.

За даними Державної кримінально-виконавчої служби, в Україні 29 слідчих ізоляторів.

Платні камери у травні 2020 року розпочали пропонувати в Київському, Львівському, Чернігівському СІЗО, а також у СІЗО Запоріжжя, Запорізької області та Дніпра, у червні – у Харківському, Полтавському, Сумському і Старобільському СІЗО. У СІЗО Одеси дві платні камери з’явилися в серпні.

Станом на кінець січня 2021 року така послуга є у 26 СІЗО України. Сума надходжень від платних камер становила станом на 26 січня 2,3 млн грн. Станом на 1 січня 2021 року завдяки надходженням від цієї послуги відремонтували 28 безплатних камер у СІЗО. Ремонту потребує ще понад 2,5 тис.

Пілотний проєкт із відкриття платних камер триватиме до 31 грудня 2021 року. За підсумками проєкту міністерство вирішить, чи вводити таку можливість на постійній основі.

24 липня міністр юстиції України Денис Малюська повідомив про нову послугу Мін’юсту – подарунковий сертифікат на перебування у платній камері СІЗО з поліпшеними умовами. Вартість сертифіката може коливатися від 1 тис. до 12 тис. грн. За перші години після запуску послуги було придбано щонайменше чотири такі сертифікати, які принесли 28 тис. грн.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»