СПОСІБ ЖИТТЯ

Глава МОЗ України назвав фейком повідомлення про небажання лікарів вакцинуватися

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов 4 березня під час візиту до Вінницької області прокоментував повідомлення про небажання українських медиків робити щеплення проти коронавірусної інфекції COVID-19.

«Відвідав пункт вакцинації, де проходить вакцинація мобільними бригадами. Подивився, поспілкувався з лікарями про бажання вакцинуватися. Бо зараз багато фейків, багато міфів, інколи відверто абсурдних, про те, що нібито медичні працівники не хочуть вакцинуватися. Що нібито медичні працівники проти вакцинації, проти конкретної вакцини. У першій лікарні, згідно з тими списками, які складено, більше ніж 67% лікарів готові вакцинуватися», – сказав Степанов, його цитує «Укрінформ».

Міністр додав, що є медичні працівники, які перехворіли на COVID-19 і «просто хочуть мати захист трішечки пізніше», тому що зараз у них ще є антитіла.

«Тому вони зроблять це за місяць-два», – сказав Степанов.

За словами глави МОЗ, він вирішив робити щеплення, незважаючи на те, що хворів на COVID-19 у листопаді, оскільки протягом останніх двох місяців в Україні триває «антивакцинальна вакханалія».

«У нас є деякі політичні діячі, які чомусь почали себе вважати політиками, і вони вважають за необхідне зробити все, щоб кількість людей, які будуть вакцинуватися в Україні, була якомога меншою», – додав Степанов.

ЗМІ писали, що кожен третій-четвертий український медик відмовляється від вакцинації препаратом Covishield (перша вакцина, яку отримала Україна). Голова департаменту охорони здоров’я Одеської міськради Олена Якименко пояснювала «Главкому» 2 березня, що причина відмов – у вакцині.

П’ятий президент України і нардеп від «Європейської солідарності», коментуючи цю ситуацію, заявляв, що лікарі не хочуть робити щеплення Covishield, тому що «гівно привезли».

Амбасадорка Великобританії в Україні Мелінда Сіммонс спростувала такі припущення. Вакцина проти COVID-19 під назвою Covishield, яку закупила Україна, ідентична тій, яку розробили компанія AstraZeneca та Оксфордський університет, підкреслила вона. Про те, що вироблений в Індії препарат ідентичний європейському, говорив і Степанов.

Перша партія вакцини проти коронавірусу прибула в Україну 23 лютого. 500 тис. доз вакцини від Oxford/AstraZeneca (Covishield) привезли в аеропорт «Бориспіль» з Індії. Наступного дня, 24 лютого, в Україні стартувала вакцинація. Перше щеплення у країні зробив житель Черкаської області, лікар-реаніматолог Євген Горенко. 25 лютого щеплення почали робити в усіх областях. Станом на ранок 4 березня в Україні першу дозу вакцини проти коронавірусу ввели 9568 особам.

26 лютого Covishield зареєструвало МОЗ Канади, країна замовила 2 млн доз вакцини, зазначає Global News.

Зараз в Україні зареєстровано дві вакцини – від Oxford/AstraZeneca (Covishield) та Pfizer/BioNTech.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безплатні щеплення зроблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовцям зі складу операції Об’єднаних сил. До листопада також хочуть вакцинувати інших медиків, працівників сфер держбезпеки й освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»