СВІТ

Instagram видалила у РФ понад 500 акаунтів, які відмовляли від участі в акціях на підтримку Навального

Компанія Facebook, якій належить соціальна мережа Instagram, 3 березня повідомила, що видалила із соцмережі 530 акаунтів, створених у Росії і призначених для внутрішньої аудиторії під час протестів на підтримку опозиціонера Олексія Навального.

«Ми виявили та видалили більшість цих облікових записів, зокрема за допомогою автоматизації, коли вони почали публікувати повідомлення», – зазначили в компанії.

У докладному звіті Facebook наведено приклади заблокованих акаунтів. В одному з постів зображено лікарняну палату, в якій лежить пацієнт. Фото підписано: «23 січня на мітинг сходив – діда під ШВЛ поклав».

В іншому прикладі на фото школяра підпис: «Коли батя з Росгвардії, а ти сказав, що будеш у школі і дали по дупі не тільки на мітингу, а й удома».

Роскомнагляд 4 березня заявив, що перевірить обґрунтованість блокування акаунтів.

Роскомнагляд надіслав керівництву компанії Facebook Inc лист із вимогою надати списки акаунтів, до яких обмежили доступ, а також пояснити причини їх блокування», – зазначили в повідомленні.

Навальний повернувся в Росію із Німеччини 17 січня, де лікувався після отруєння бойовою речовиною класу «Новачок». Політик був у комі 18 днів. Опозиціонер вважає замах на себе терористичним актом, організованим ФСБ за наказом президента РФ Володимира Путіна.

Відразу після повернення його затримали в аеропорту «Шереметьєво» у справі «Ів Роше» і заарештували на 30 діб (у межах справи він дістав умовний строк і мав реєструватися у слідчих, але не робив цього через лікування в Німеччині).

Симоновський суд Москви 2 лютого на виїзному засіданні в Мосміськсуді замінив Навальному умовний строк на реальний у справі «Ів Роше». З урахуванням часу, проведеного під домашнім арештом, політик пробуде в колонії загального режиму два роки і 6,5 місяця.

Після арешту Навального в Росії почалися масові акції протесту. За оцінкою команди опозиціонера, в акціях 23 січня по всій країні брало участь 250–300 тис. осію, 31 січня – 200300 тис. 2 лютого, в день суду над Навальним, у РФ провели нові мітинги, але вони були не такими багатолюдними. 4 лютого у штабі Навального повідомили, що до весни не збираються організовувати акції протесту. Однак за кілька днів передумали ц анонсували нову акцію, яка відбулася 14 лютого.

20 лютого російський суд відмовився виконувати рішення ЄСПЛ і звільнити Навального та визнав законним рішення про заміну політику умовного строку на реальний.

Наприкінці лютого Навального етапували у виправну колонію №2 у місті Покров Владимирської області.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»