ПОЛІТИКА

Керівника, заступника і начальника відділу САП виберуть у травні – голова конкурсної комісії

Імена керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), його заступника та начальника відділу стануть відомі до травня цього року. Такі прогнози озвучила голова комісії з проведення конкурсу на зайняття посад у САП Катерина Коваль на брифінгу 4 березня, передає кореспондент видання «ГОРДОН».

«Оптимістичний прогноз – цього року у травні почнуть свою роботу керівник, його заступник і начальник відділу», – зазначила вона.

Кандидатів на посаду керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) і його заступника перевірятимуть на поліграфі та проводитимуть із ними співбесіду.

Для участі в конкурсі на вакантні посади у Спеціалізованій антикорупційної прокуратурі подало документи 169 осіб. Водночас 111 заяв подали на посаду глави САП, 90 – на заступника, 75 – на начальника відділу. Загалом до участі в конкурсі допустили 128 претендентів.

Приймання документів від претендентів на пост глави САП розпочалося 25 січня і тривало до 15 лютого.

У САП зараз немає постійного керівника. Попередній – Назар Холодницький – пішов у відставку в серпні 2020 року. Він очолював відомство з 2015 року.

У жовтні 2020 року президент України Володимир Зеленський заявляв, що розраховує на обрання нового глави САП «найближчими місяцями».

17 вересня минулого року Верховна Рада ухвалила проєкт постанови, яким затвердила членів комісії з проведення конкурсу на заміщення адміністративних посад у САП. До комісії входить 11 осіб: чотирьох делегує Рада прокурорів, сімох – парламент.

Запропонованих кандидатів критикували опозиційні парламентські фракції, вказуючи, що в них немає досвіду у сфері боротьби з корупцією (ця вимога міститься в ст. 8 закону «Про прокуратуру»).

Євродепутати, члени комітету із закордонних справ Віола фон Крамон-Таубадель та Міхаель Галер перед голосуванням заявляли, що Україна ризикує втратити підтримку МВФ і безвізовий режим із ЄС.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»