ПОЛІТИКА

Кива їздить бронеавтомобілем вартістю 5 млн грн – Bihus.info

Народний депутат від «Опозиційної платформи – За життя» Ілля Кива пересів у броньований Toyota Land Cruiser 200 вартістю приблизно 5 млн грн, ідеться в розслідуванні проєкту Bihus.info.

Протягом 2020 року журналісти помічали нардепа Іллю Киву на трьох різних авто з несправжніми номерами реєстрації. Під час весняного локдауну один з автомобілів Toyota Land Сruiser 200, яким користується нардеп, заїжджав до Міністерства внутрішніх справ. Вартість такої моделі журналісти оцінили в 2,5 млн грн. Тоді ж до будинку на вулиці Лютеранській, де живе Кива, по нього приїжджала Toyota Camry в новому кузові. У салоні така коштує 700 тис. грн у мінімальній комплектації, зазначило видання.

Восени ж поруч з Офісом генпрокурора нардепа забирав уже інший автомобіль – Toyota Land Cruiser 200, але старішої моделі.

«У цьому авто є одна суттєва деталь: двері та вікна в рази товщі, а це може вказувати на модифікацію під бронеавтомобіль. Орієнтовна ціна такого авто – близько 5 млн грн», – повідомляє Bihus.info.

У коментарі журналістам нардеп підтвердив, що користується броньованим позашляховиком, «тому що є загроза життю».

Водночас, зазначають автори розслідування, в декларації Киви за 2019 рік згадано тільки один позашляховик – Toyota Land Cruiser 200 вартістю 2,19 млн грн, який записано на брата нардепа Дмитра Киву. Відомостей про комплектацію в декларації немає.

2020 року журналісти-розслідувачі програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» виявили у Киви незадекларовану квартиру на вулиці Лютеранській у центрі Києва. Сам нардеп у декларації вказав, що живе в однокімнатній квартирі на Харківському масиві, однак сусіди запевняють, що ніколи його там не бачили.

Крім того, за даними декларації Киви, він отримав 1,2 млн грн за рік, здаючи в оренду жомову яму в Полтавській області.

4 лютого Кива обматюкав керівника Bihus.info Дениса Бігуса після того, як журналіст проєкту запитав його про відмивання грошей через конвертаційні центри, а потім нардеп заявив про «тиск і булінг» із боку проєкту Bihus.info.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»