СПОСІБ ЖИТТЯ

Комаровський: Я однозначно вакцинуватимуся. Вакцина не може нашкодити більше, ніж коронавірус

Український лікар-педіатр і телеведучий Євген Комаровський розповів в інтерв’ю засновнику інтернет-видання «ГОРДОН» Дмитрові Гордону, що обов’язково вакцинуватиметься проти коронавірусу SARS-CoV-2.

«Чи буду я вакцинуватися? Однозначно. Звичайно», – сказав Комаровський.

Гордон, зі свого боку, розповів, що поки не збирається, оскільки не довіряє вакцинам.

«Якщо вам не хочеться, якщо публічній людині не хочеться, нехай вона краще промовчить», – відреагував Комаровський.

Він погодився із твердженнями журналіста, що вакцини проти коронавірусу виготовили в найкоротші терміни і їх вивчили поки не до кінця, і провів аналогію з автопромом.

«Уяви собі: ти побудував автомобіль. Ти покатався асфальтом – він нормально їздить. Але ти цей автомобіль на ринок не випускаєш. Чому? Тому що тобі треба перевірити, як він працює взимку, як він працює на різних видах палива, провести краш-тест ти маєш це все закінчити. Тобто якщо тобі нікуди терміново їхати не треба, ти цей автомобіль спокійно доробляєш. Ти виготовив вакцину. У тебе є одне найголовніше питання: вона спричиняє утворення антитіл чи не спричиняє? Це твоє найголовніше питання», – сказав Комаровський.

Гордон уточнив, чи може нашкодити ця вакцина.

«Звичайно, таке питання є. А чи є у тебе запитання: чи не шкодить коронавірус? У тебе є таке запитання? Ні! У тебе ж немає сумнівів, що коронавірус шкодить. Чи може вакцина нашкодити більше, ніж коронавірус? Це вкрай малоймовірно, щоб вакцина могла нашкодити більше, ніж коронавірус. Жоден лікар навіть не може намалювати цей механізм», – сказав доктор.

Комаровський розповів, що хотів би вакцинуватися препаратом від Pfizer/BioNTech, Moderna або Johnson & Johnson. За словами лікаря, поки що щепитися вакциною Covishield він не буде, оскільки перехворів на COVID-19 наприкінці листопада 2020 року.

«Тобто на шість місяців я точно захищений… Тому я почекаю нормальну вакцину», – сказав він.

Комаровський розкритикував українську владу, що вона не надала громадянам повної інформації про вакцину Covishield.

«Ми слово Covishield усі дізналися два тижні тому. Це жах! З людьми треба розмовляти, передусім із лікарями. Мені не подобається, коли починають розповідати: «Ну вже ж Індія…» Ну і що, що Індія? Це не проблема. Проблема одна: дайте матеріали щодо ефективності та безпечності. Якщо ВООЗ це сертифікувала, такі матеріали мають існувати», – зазначив лікар.

Інтерв’ю з Комаровським вийде сьогодні на YouTube-каналі «Дмитрий Гордон». Трансляцію розпочнуть о 18.00

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Станом на 4 березня, за офіційними даними, коронавірус в Україні підтвердили у 1,37 млн осіб, із яких майже 1,19 млн вилікувалися, а 26 591 людина померла.

Вакцинація проти коронавірусу в Україні стартувала 24 лютого. Поки у країну завезли лише одну вакцину – 500 тис. доз препарату Covishield, виготовленого в Індії за ліцензією англо-шведської компанії AstraZeneca. На першому етапі у країні щеплюють медиків, які працюють із хворими на COVID-19, а також військовослужбовців зі складу операції Об’єднаних сил.

За даними Міністерства охорони здоров’я, очікують також постачання в Україну вакцин виробництва Pfizer/BioNTech, Sinovac Biotech і Novavax.

Дмитро ГОРДОН
засновник проєкту

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»