ПОЛІТИКА

Комаровський: Кожен, хто відкриває рот із мовного питання, – ворог України

Український лікар-педіатр і телеведучий Євген Комаровський вважає, що люди, які порушують в Україні мовне питання, працюють на розкол держави. Таку думку він висловив у інтерв’ю засновнику інтернет-видання «ГОРДОН» Дмитрові Гордону.

Він сказав, що ніколи не міг уявити, що це питання може бути актуальним під час президентства Володимира Зеленського.

«Якби мені сказали, що ось ці «мовні» розбірки можливі за президента Зеленського, я б два роки тому плюнув цій людині в обличчя. Це жах! Яка Європа? Це просто негідно XXI століття», – сказав Комаровський.

Він вважає, що українці зациклені на мовних суперечках і не обговорюють інших, важливіших питань.

«Якби це було нашою головною проблемою! Про бандитів, злодіїв, убивць, реальних убивць, які крадуть у людей, ніхто не пише. Але привід [для суперечки]: собачку неправильною мовою обслужили, коли стригли. Блін, позорисько… Які картинки ви створюєте для російського телебачення, показуючи, що тут відбувається?» – обурився лікар.

Він погодився із журналістом, що за цими розборками можуть стояти агенти впливу Росії.

«Судячи з усього, так. Тому що, я вважаю, у здоровому глузді цього ухвалити не можна було. Ні, не можна, однозначно», – сказав Комаровський.

Він розповів, що часто подорожує Україною і ніколи не стикався з мовною проблемою.

«Яка у нас фантастична країна, які в нас дивовижні люди! Скільки раз я був у Карпатах, у Західній Україні, в Івано-Франківську… Немає мовної проблеми у країні. Немає взагалі! Кожен, хто рот відкриває на цю тему, – ворог України. Реальний. Я бачу дуже чітку, зрозумілу політику… Ви ніколи не перевчите 50% країни. Ніколи. Усе, чого ви досягнете (а ви цього, гади, досягнете), – це озвіріння. Ви думаєте, що люди просто зараз більше полюблять мову? Просто ось розбіглися вони. Якщо їм ставлять [умови], то вони більше любитимуть? Не буде цього ніколи. Але буде інше. Ви ведете країну до федералізації. А федералізація – це реальний розкол, це означає, що Україна як унітарна держава перестане існувати. Частина піде мігрувати в бік Росії, частина – у бік Європи. Ви вбиваєте Україну», – сказав Комаровський.

Інтерв’ю з Комаровським вийде сьогодні на YouTube-каналі «Дмитрий Гордон». Трансляція розпочнеться о 18.00

Згідно з Конституцією України, єдиною державною мовою у країні є українська, але держава гарантує вільне використання російської та інших мов національних меншин.

У липні 2019 року в Україні набув чинності закон про забезпечення функціонування української мови як державної. Відповідно до закону українська мова є обов’язковою для використання в органах державної влади і місцевого самоврядування, а також у публічних сферах суспільного життя. Із січня 2021 року всі постачальники послуг, незалежно від форми власності, мають обслуговувати споживачів українською мовою, на прохання клієнта можна використовувати іншу мову, прийнятну для обох сторін. Дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування і релігійних обрядів.

Згідно з опитуванням, яке минулого місяця провели Київський міжнародний інститут соціології та Соціологічна компанія SOCIS, 52,7% громадян України вдома розмовляє українською мовою, 23,5% – російською, 22,5% – двома цими мовами, 1,2% – іншою мовою.

Дмитро ГОРДОН
засновник проєкту

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»