ПОЛІТИКА

Корнієнко розповів, чи підтримують у «Слузі народу» скорочення кількості нардепів

У фракції «Слуга народу» підтримують ініціативу президента Володимира Зеленського про скорочення кількості народних депутатів до 300. Про це голова партії «Слуга народу» і перший заступник голови парламентської фракції Олександр Корнієнко розповів в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна», опублікованому 4 березня.

«Ми готові його щонайменше ще раз обговорити на фракції, але я не думаю, що багато хто буде проти, тому що є позиція президента, неодноразово озвучена, це було й у передвиборчій програмі партії», – сказав він.

Корнієнко зазначив, що це питання «було і його підтримало багато виборців у нашому чарівному опитуванні, про яке вже підзабули». Ідеться про всеукраїнське опитування, яке проводили в день місцевих виборів у жовтні 2020 року й остаточних результатів якого досі не оприлюднено.

Нардеп припускає, що проєкт закону про скорочення кількості нардепів цієї весни розглянуть у Верховній Раді.

«Почекаємо, коли законопроєкт опиниться в залі, і подивимося, як колеги за нього голосуватимуть», – зазначив він.

У законопроєкті №1017 «Про внесення змін до ст. 76 та ст. 77 Конституції України» президент Володимир Зеленський пропонує скоротити кількість народних депутатів до 300 та обирати їх за пропорційною системою.

16 грудня 2019 року Конституційний Суд України дійшов висновку, що законопроєкт відповідає Конституції, але з деякими зауваженнями. Зокрема, КСУ зазначив, що, зменшуючи склад ВРУ до 300 нардепів, парламент не вносить пропорційних змін в інших положеннях Конституції, де йдеться про певну кількість депутатів.

4 лютого 2020 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні президентський законопроєкт. 14 лютого профільний комітет рекомендував парламенту ухвалити в цілому проєкт закону. Для цього в парламенті потрібна конституційна більшість – 300 голосів.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»