СПОСІБ ЖИТТЯ

Ляшко розповів, який імунітет до COVID-19 стійкіший – після вакцинації чи перенесеної хвороби

Щеплення проти COVID-19 захищає довше, ніж антитіла, які виробляє організм після перенесеної хвороби. Про це 4 березня під час пресконференції в агентстві «Укрінформ» розповів головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

«Згідно з попереднім дослідженням, імунітет після вакцинації набагато триваліший і стійкіший, ніж після перенесеної хвороби… Антитіла не додаються, формується захист організму проти інфекційної хвороби», – підкреслив Ляшко.

Він зазначив, що перенесена хвороба COVID-19 не є протипоказанням до вакцинації.

Перша партія вакцин прибула в Україну 23 лютого. 500 тис. доз препарату від Oxford/AstraZeneca (Covishield) привезли в аеропорт «Бориспіль» з Індії. Наступного дня, 24 лютого, в Україні стартувала вакцинація. Перше щеплення у країні зробили жителю Черкаської області, лікареві-реаніматологу Євгенові Горенку. 25 лютого щеплення почали робити в усіх областях.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першим безоплатні щеплення зроблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовцям зі складу операції Об’єднаних сил.

1 березня в Україні стартував запис на вакцинацію. Заявки вже подало понад 100 тис. українців. Станом на ранок 4 березня в Україні щеплення проти COVID-19 зробили 9568 осіб.

Від початку епідемії в Україні зареєстровано 1 374 762 випадки коронавірусної інфекції, помер 26 591 пацієнт із COVID-19, видужало 1 186 873 особи.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Згідно з результатами дослідження вчених з Управління громадського здоров’я Великобританії, опублікованими 14 січня, імунітет до COVID-19 у людей, які перехворіли на цю хворобу, зберігається щонайменше п’ять місяців, але люди все ще можуть бути носіями і передавати вірус.

Водночас австралійські вчені встановили, що кількість антитіл в організмі людей, які перехворіли на COVID-19, починає знижуватися на 20-й день після зараження. Однак специфічний клітинний імунітет зберігається як мінімум протягом восьми місяців.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»